Wieża Ciśnień ponownie otwarta dla zwiedzających. Cudne widoki Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Taras widokowy znajduje się na wysokości 38 metrów i jest najwyższym powszechnie dostępnym punktem widokowym w Bydgoszczy / Fot. B.Witkowski/UMB

Po niemal dziesięciu miesiącach Wieża Ciśnień powróciła na muzealną mapę Bydgoszczy. Od grudnia były tam prowadzone prace konserwatorskie.

Ze względu na trwający remont Wieża Ciśnień na Wzgórzu Dąbrowskiego była zamknięta dla zwiedzających od 5 grudnia 2022 roku. Kompleksowe prace naprawcze i konserwatorskie zakończono w sierpniu. Obejmowały one m.in. naprawę i uszczelnienie rynn i wymianę stolarki okiennej. Prace prowadzone były również na pokryciu dachowym i więźbie dachowej wewnątrz budynku.

Renowacji poddano także taras widokowy. Znajduje się on na wysokości 38 metrów i jest najwyższym powszechnie dostępnym punktem widokowym w Bydgoszczy. Taras widokowy Wieży Ciśnień jest wyposażony w cztery lunety umożliwiające przyjrzenie się z bliska wybranym fragmentom panoramy Bydgoszczy. One też przeszły naprawę. Czekają na ponowny montaż.

Wieża Ciśnień wspólnie ze Stacją Wodociągową Las Gdański były w przeszłości głównymi obiektami nowoczesnego systemu zaopatrywania Bydgoszczy w wodę. Teraz 123-letnie budynki tworzą Muzeum Wodociągów. Wieżę Ciśnień można zwiedzać od poniedziałku do czwartku w godzinach 11-16, w sobotę od 13 do 20, oraz w niedzielę od 13 do 17. W piątki Muzeum Wieża Ciśnień jest nieczynne. Bilet normalny to koszt 10 zł, ulgowy 5 zł a rodzinny 20 zł. Większe grupy (min. 10 osób) mogą kupić bilet grupowy. Wtedy koszt wycieczki to 5 zł za osobę.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter