Wigilia w Starym Fordonie. Poczęstunek pod gołym niebem, wycieczka i koncerty

Wigilia w Starym Fordonie odbywa się już po raz siódmy / Fot. R.Sawicki/UMB

Wspólne strojenie choinki na fordońskim Rynku, wycieczka z Damianem Amonem Rączką, świąteczny jarmark i kolędowe koncerty – a na koniec jeszcze wigilijna wieczerza pod gołym niebem. W sobotę (9 grudnia) Stary Fordon zaprasza na wspólne świętowanie.

Fordońska Wigilia odbędzie się już po raz siódmy. W tym roku rozpocznie się na odnowionym Rynku po raz drugi. Przypomnijmy, że w poprzednim uroczyście otwarte zostało także nabrzeże nad Wisłą. W tym roku okazja do podziwiania kolejnych, zakończonych miejskich inwestycji – 800-metrowego bulwaru nad Wisłą.

– Zapraszamy nie tylko mieszkańców Fordonu, ale wszystkich bydgoszczan i nie tylko  mówi Rafael Prętki, prezes Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu.

Wigilijne atrakcje będą trwać przez całą sobotę. Początek od godz. 11. Wtedy startuje świąteczny jarmark a Damian Amon Rączka z SMSF poprowadzi wycieczkę (start przy ul. Fordońskiej 410) „Od Wyszogrodu do portu – śladami wiślanych historii Fordonu”.

Kto zjawi się w południe, zobaczy występy chórów ze szkół i przedszkoli, a godz. 13 na Rynku zjawi się Święty Mikołaj, który pomoże przystrajać choinkę. Do strojenia i przynoszenia ozdób zaproszeni są wszyscy chętni. Dzieci, które przyniosą ozdoby choinkowe otrzymają słodki poczęstunek. Na oficjalne otwarcie czekamy do godz. 16. Można będzie wówczas także zobaczyć film promujący powstanie przystani „Koncepcja przystani w Bydgoszczy Fordonie”. Potem na Rynku poczęstunek wigilijny, gdzie będą przepyszne pierogi, ryba i słodkości, a od godz. 17 kolejne koncerty świąteczne. Projekcja familijnego filmu („Święta inaczej”) o 18. Wstęp wolny.
Organizatorami Wigilii pod Gołym Niebem są Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu, Miasto Bydgoszcz i Fundacja ARP.

Udostępnij: Facebook Twitter