Wizz Air startuje z Bydgoszczy – nowe połączenia z Londynem już od grudnia

Kolejne świetne wieści z bydgoskiego lotniska. Po raz pierwszy pojawi się na nim tani węgierski przewoźnik Wizz Air. Regularne loty rozpoczną się w grudniu.

Kilka dni temu irlandzki Ryanair poinformował o uruchomieniu połączeń z Bydgoszczy do Bristolu. Dziś, w czwartek 22 września, doskonałe informacje dla pasażerów z regionu ma inny potentat na lotniczym rynku – węgierski Wizz Air, który zaproponuje połączenia z Bydgoszczy do Londynu (Luton).

Za niecałe 100 złotych dolecimy do Londynu

– Rejsy do Londynu Luton realizowane będą dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Pierwszy lot zaplanowany został na wtorek 13 grudnia. Rejs z Londynu rozpocznie się o godzinie 13:50, w Bydgoszczy pasażerowie wylądują o 16.00. Natomiast lot powrotny zaplanowano na 16:35. O godzinie 18:50 samolot wyląduje w Londynie – poinformował Mateusz Dul, rzecznik Portu Lotniczego Bydgoszcz. – Luton uznawane jest za największe lotnisko w siatce połączeń WIZZ Aira, dlatego nie mogło go zabraknąć także w Porcie Lotniczym Bydgoszcz. To przede wszystkim kierunek chętnie wybierany przez pasażerów podróżujących migracyjnie. Jednak to także ciekawy kierunek turystycznie, a dzięki wygodnemu połączeniu autobusowemu z lotniska do centrum stolicy Wielkiej Brytanii dojedziemy w zaledwie 40 minut.

Sprawdziliśmy, ile kosztują przeloty do Londynu. W systemie rezerwacyjnym bilety dostępne są już od 3 grudnia. Za połączenie w jedną stronę z Bydgoszczy do Londynu, gdy jesteśmy uczestnikiem Wizz Discount Club i podróżujemy jedynie z bagażem podręcznym, zapłacimy 92 złote.

Wizz Air – nowe połączenia z PLB kwestią czasu

Co jeszcze ciekawsze, w ciągu następnych tygodni Wizz Air ma ogłosić kolejne połączenie z naszego miasta. Część pasażerów z regionu liczy, że będą to loty do Szkocji, inni życzyliby sobie kierunku południowego. Padają też propozycje połączeń do Norwegii i Hiszpanii.

Informację o kolejnym połączeniu potwierdza Edward Hartwich, Delegat Rady Nadzorczej Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. – Wizz Air to długo wyczekiwany nowy przewoźnik w ofercie Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. Dzięki tej współpracy zwiększamy oferowanie i dostępność komunikacyjną do regionu kujawsko-pomorskiego. Z węgierskim przewoźnikiem wiążemy duże nadzieje na dalszy rozwój siatki połączeń. Londyn Luton to pierwsze, ale nie ostatnie słowo nowego przewoźnika.

Udostępnij: Facebook Twitter