Z Portu Lotniczego Bydgoszcz do południowej Anglii. Nowy kierunek lotów

Dobre wiadomości z lotniska – irlandzki przewoźnik Ryanair otworzy kolejne połączenie z Bydgoszczy. Wkrótce, dwa razy w tygodniu, będzie można dolecieć do Bristolu.

Nowe połączenia ruszą wraz z końcem października. Jak twierdzą przedstawiciele Portu Lotniczego Bydgoszcz, Bristol był kierunkiem wskazywanym przez pasażerów jako jeden z najbardziej oczekiwanych w siatce połączeń.

Loty realizowane będą dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Rozkład został zaplanowany w taki sposób by odpowiadał zarówno na potrzeby turystyczne jak i biznesowe – zapewnia Mateusz Dul, rzecznik Portu Lotniczego Bydgoszcz. – W poniedziałek samolot z Bristolu wystartuje o godzinie 7:20, w Bydgoszczy wyląduje o godzinie 10:45. Rejs z Portu Lotniczego Bydgoszcz zaplanowany został na godzinę 11:10. W piątki loty realizowane będą w godzinach wieczornych. Pasażerowie z Bristolu podróż rozpoczną o godzinie 18:00, a zakończą na Kujawach i Pomorzu o 21:25. 25 minut później samolot rozpocznie rejs powrotny. Pasażerowie z Lotniska Bydgoszcz wylądują na lotnisku Bristol o 23:15.

– Rozszerzanie oferty dla naszych pasażerów to jeden z celów jakie obecnie realizujemy. W sezonie zimowym irlandzki przewoźnik obsługiwać będzie loty do Dublina, Birmingham, Londynu Luton, Londynu Stansted, a także do ogłaszanego właśnie Bristolu  – przekazał Edward Hartwich, Delegat Rady Nadzorczej Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

By zachęcić mieszkańców regionu do skorzystania z oferty przewoźnika PLB przygotował krótką charakterystykę miasta Bristol i jego okolic. Czytamy więc o tym, że miasto zachwyca nie tylko w skali regionu południowo-zachodniej Anglii, ale i całej Wielkiej Brytanii. Posiada liczne zabytki, których część pamięta czasy średniowiecza. Jednym z symboli miasta jest Clifton Suspension Bridge – most nad rzeką Avon, który pojawia się na większości zdjęć widokowych Bristolu. Innym zabytkiem, który musi znaleźć się w planie zwiedzania miasta jest dworzec kolejowy Bristol Temple Meads, którego początki sięgają pierwszej połowy XIX wieku.

– Loty do Bristolu otwierają jednak bramę do dalszych podróży po Wielkiej Brytanii. Zaledwie godzina jazdy dzieli nas od tego miasta do popularnego na całym świecie Stonehenge – megalitycznej budowli pochodzącej z epoki neolitu i brązu – zachęca do skorzystania z oferty bydgoskiego lotniska Mateusz Dul.

Udostępnij: Facebook Twitter