Wkrótce koniec prac na ul. Smukalskiej – po jesiennych nasadzeniach więcej zieleni na wiosnę

Prace na trzykilometrowym odcinku ul. Smukalskiej, łączącej Smukałę i Piaski, wkrótce się zakończą. Solidna konstrukcja drogi, ścieżka rowerowa i chodniki mają służyć mieszkańcom przez długie lata.

– Na prawie całym realizowanym odcinku ulicy Smukalskiej wykonana została jezdnia, chodniki i drogi rowerowe. Do ułożenia pozostała już tylko ostatnia tzw. ścieralna warstwa nawierzchni. Ostatnio uruchomione zostało energooszczędne oświetlenie. W połowie odcinka powstał też rowerowy parking. Wykonawca zamówił również stoliki i ławki, które niebawem ustawi w tym miejscu. Późną jesienią zasadzone zostały pierwsze drzewa i krzewy. Wiosną planowane są kolejne nasadzenia. Wzmacniane i obsiewane trawą, będą jeszcze skarpy na całym realizowanym odcinku drogi – przekazał Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Trwają intensywne prace na około 300 metrowym odcinku, na wysokości pętli autobusowej przy ulicy Rajskiej. Wykonawca, spółka Strabag, układa tam warstwy podbudowy przyszłej jezdni, trwają prace brukarskie przy zatokach autobusowych. Wytyczane są chodniki i ścieżki rowerowe. Prace, które kosztować będą ponad 25 milionów złotych, mają zakończyć się na wiosnę. Przypomnijmy, inwestycja realizowana jest przez ZDMiKP w porozumieniu z miejskimi wodociągami. Budowa drogi rowerowej została dofinansowana ze środków unijnych.

Najnowsze informacje z Bydgoszczy – zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter