WOŚP 2023 w Bydgoszczy. Wielki finał na Starym Rynku. Zobacz, co się tam działo [ZDJĘCIA]

Finał WOŚP 2023 w Bydgoszczy / R.Sawicki/UMB

To piękny widok, kiedy ulice wypełniają się wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbierają wszystkie środowiska i w wielu miejscach. Na Starym Rynku 31. finał uświetniło „Światełko do nieba”.

– To dzień pełen życzliwości – mówili do siebie ludzi z naklejonymi czerwonymi serduszkami WOŚP, których mnóstwo było na ulicach Bydgoszczy. Zbierano do puszek w różnych miejscach, także przed kościołami. Wiele osób, które szły na niedzielną mszę do kościoła lub wychodząc z niej, wrzucało datki wolontariuszom. Tak było np. w fordońskim kościele salezjanów pw. św. Marka.

WOŚP 2023 w Bydgoszczy na Starym Rynku

Bydgoskim centrum WOŚP był jednak Stary Rynek. Od południa odbywała się na scenie seria koncertów. Swoje pojazdy prezentowali motocyklistki i motocykliści z Motobydzia, można było podziwiać pojazdy terenowe, sprzęt strażaków, zrobić zdjęcie z żołnierzami i pościgać się sportową ciężarówką na symulatorze.

Wśród wolontariuszy zbierających do puszek były także władze miasta z prezydentem Rafałem Bruskim i przewodniczącą rady miasta, Moniką Matowską. Prezydent Bydgoszczy zebrał do puszki 1016 zł 56 groszy. Na licytację na rzecz WOŚP wystawił także swój makowiec oraz jeden dzień w Urzędzie Miasta spędzony razem z nim.

W „Światełku do nieba” na Starym Rynku uczestniczyły setki bydgoszczan, którzy włączyli latarki w swoich telefonach komórkowych. Nad ich głowami fruwało konfetti.

Tegoroczna Orkiestra grała pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Zbierano pieniądze na leczenie sepsy.

Udostępnij: Facebook Twitter