WOŚP w Bydgoszczy. Licytacje trwają. Hitem – wakacyjny wyjazd do Chorwacji. Jest też makowiec i e-skarbonka od prezydenta

Do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już tylko kilka dni. Można brać udział w wielu aukcjach wspierających WOŚP. Przybywa także bydgoskich licytacji.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29 stycznia (niedziela). Jak poinformował Damian Szczepański z bydgoskiego sztabu WOŚP, na bydgoskie ulice wyjdzie 750 wolontariuszy. Do tego dojdą wolontariusze ze sztabu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (Samorządu Studenckiego), sztabu przy SP nr 65 w Fordonie i sztabu VIII Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Swarzewskiej.

WOŚP – makowiec i e-skarbonka prezydenta

Na razie hitem bydgoskich aukcji, które trwają na platformie Allegro jest apartament w Chorwacji dla 6 osób, który można wynająć na 9 dni. Zainteresowaniem cieszy się też pakiet startowy na Enea Bydgoszcz Triathlon.

Co jeszcze licytować można na lokalnych aukcjach?

„Do wzięcia” jest dzień w fotelu prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Nad Brdą”, ręcznie robiony dywan od Tuf Tuf, projekt łazienki od salonu łazienek Enano czy zestaw gadżetów od firmy Atos. Kibice żużla zapewne będą zainteresowani aukcją, na której znaleźć można koszulkę i bluzę teamu Maxa Fricke. Licytować można także bluzę Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, noclegi w Holiday Inn w Bydgoszczy, zestawy kosmetyków, książki, obrazy i grafiki – często z autografami wykonawców/autorów.

Na Allegro pojawiły się też licytacje prezydenckie. Tradycyjnie już, będzie można licytować przygotowany przez prezydenta Rafała Bruskiego makowiec (z osobistą dostawą do zwycięzcy – https://allegro.pl/oferta/legendarny-makowiec-prezydenta-rafala-bruskiego-13144167975). W środę (25 stycznia) makowiec dobił do ceny 1025 złotych. Kto da więcej?

W ub. roku ciasto, wylicytowane przez jednego z bydgoskich biznesmenów, ofiarowane zostało rodzinie prowadzącej w Bydgoszczy rodzinny dom dziecka i tym samym nie tylko przysłużyło się do pobicia przez WOŚP po raz kolejny rekordu ubiegłorocznej zbiórki, ale także sprawiło radość podopiecznym bydgoskiej placówki. „Do wzięcia” jest również dzień w urzędzie spędzony z prezydentem Bydgoszczy- zwycięzca licytacji przekona się, jak wygląda jego praca, spędzając cały dzień w urzędzie. Na razie kosztuje 1075 złotych. Tu link do licytacji: (https://allegro.pl/oferta/dzien-w-urzedzie-spedzony-z-prezydentem-bydgoszczy-13144152087).

Kto ma ochotę może także zasilić e-skarbonkę WOŚP, którą założył Rafał Bruski. Poniżej link:

https://eskarbonka.wosp.org.pl/7zat26

– Taką wirtualną skarbonkę może stworzyć każdy i zbierać na Orkiestrę wśród znajomych, w firmie czy urzędzie – podkreśla Damian Szczepański. Jak założyć e-skarbonkę? Wystarczy wejść na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl Następnie kliknąć w „Załóż konto”, by zostać przypisanym do jednego z wirtualnych sztabów WOŚP.

31. Finał WOŚP odbywa się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

Ciekawe informacje z Bydgoszczy – zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter