Wybory samorządowe 2024. Nieoficjalnie – prezydent Bydgoszczy został wybrany w pierwszej turze

Rafał Bruski został wybrany prezydentem Bydgoszczy w pierwszej turze. Tak wynika z cząstkowych i nieoficjalnych wyników wyborów. Uzyskał 53 proc. głosów.

Głosowanie w wyborach samorządowych zakończyło się w niedzielę (7 kwietnia) o godz. 21. Potem rozpoczęło się liczenie głosów w komisjach wyborczych. W Bydgoszczy jest ich 207.

Z nieoficjalnych danych spływających sukcesywnie z poszczególnych komisji od początku na czele prezydenckiego głosowania w Bydgoszczy znajdowali się Rafał Bruski (Koalicja Obywatelska) i Łukasz Schreiber (Bydgoska Prawica). Urzędujący prezydent, jak wynikało z nieoficjalnych wyników zdobywał ponad 50 proc, głosów, co oznaczało zwycięstwo w pierwszej turze.

W poniedziałek rano, ciągle to nieoficjalne dane, gdy spłynęły wyniki z ponad 90 proc. wszystkich komisji Rafał Bruski miał ok. 53 proc. poparcia. Łukasz Schreiber zdobył około 29 proc. głosów, a Joanna Czerska-Thomas, kandydatka Trzeciej Drogi uzyskała ok. 12 proc. poparcia, a Maja Adamczyk (Europejska Lewica) – 4 proc.

Jeśli te wyniki się potwierdzą, Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy od roku 2010, zostanie wybrany na swoją czwartą kadencję.

Udostępnij: Facebook Twitter