Wyczyn piłkarza Chemika Bydgoszcz na skalę światową. Zdobywał hat-tricka ponad trzy miesiące [WIDEO]

Patryk Perliński jest wychowankiem Chemika Bydgoszcz / Fot. Edyta Linowiecka

Chemik Bydgoszcz zwyciężył 4:0 z Notecią Łabiszyn w meczu IV ligi. Spotkanie rozpoczęło się w listopadzie, a zakończyło w lutym. Napastnik bydgoskiej drużyny ustrzelił hat-tricka w jednym meczu, które rozegrano w dwóch miastach i na dwóch boiskach.

W trakcie przygotowań do rundy wiosennej piłkarze Chemika Bydgoszcz dokończyli mecz 16. kolejki, który rozpoczął się 19 listopada w Łabiszynie, ale został przerwany po pierwszej połowie przez intensywne opady śniegu.

Mecz, który trwał trzy miesiące

Bydgoszczanie prowadzili wtedy z miejscową Notecią 1:0 po golu Patryka Perlińskiego. Pierwsza próba dokończenia spotkania, 3 grudnia zeszłego roku, nie wypaliła, boisko dalej nie nadawało się do gry. Postanowiono więc przenieść je do Bydgoszczy. Żeby nie eksploatować murawy naturalnej, „połówkę” rozegrano, 25 lutego, na sztucznym boisku przy ul. Glinki.

Chwilę po rozpoczęciu, a raczej wznowieniu gry, Chemik wyszedł na dwubramkowe prowadzenie dzięki trafieniu Piotra Siekierki. Wynik 2:0 utrzymywał się do w 87. minuty, gdy do siatki trafił Perliński, a minutę później podwyższył jeszcze na 4:0, zdobywając tym samym hat-tricka, którego zaczął kompletować ponad trzy miesiące temu. W dodatku, zrobił to w dwóch miastach. Trudno usłyszeć o podobnych przypadkach w polskiej piłce, a nawet światowej.

Mecz Chemika z Notecią Łabiszyn był ważny dla układu tabeli. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Wiktoria Osińskiego awansowali na drugą lokatę w rozgrywkach IV ligi. Tracą teraz dwa punkty do lidera – Włocłavii Włocławek. Runda wiosenna w tej lidze rozpocznie 11 marca. Chemik podejmie na własnym boisku Spartę Brodnica.

Wychowankowie fundamentem Chemika

Patryk Perliński to niespełna 24-letni napastnik. W tym sezonie zdobył już 16 bramek w 17 ligowych meczach. Jest więc na dobrej drodze, aby przebić swoje osiągnięcie z poprzednich rozgrywek, gdy w 32 meczach wpisał się na listę strzelców 23 razy.

Łącznie w barwach Chemika Perliński wystąpił w 80 meczach ligowych i strzelił w nich 51 goli. W tym sezonie dołożył także 4 gole w 3 meczach regionalnego Pucharu Polski.

Klub zajmuje też drugie miejsce w klasyfikacji Pro Junior System (klasyfikacja wychowanków). Perliński jest jednym z aż 22 zawodników w kadrze pierwszej drużyny, którzy mają ze sobą grę w zespołach młodzieżowych Chemika. Zawodników „z zewnątrz” jest tylko pięciu.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!