Otwarcie nowego wydziału w fabryce Unilever / Fot. B. Witkowski/UMB
Unilever otworzył nowy wydział produkcyjny i potężny, w pełni zautomatyzowany magazyn. Canpack ogłosił, że za 440 miliony złotych rozbuduje swój zakład w Bydgoszczy. Inwestycje to także nowe miejsca pracy dla mieszkańców miasta.
W środę (21 maja) mający już niemal 100-letnie tradycje w Bydgoszczy Unilever (przejął fabrykę dawnej Polleny otwartej w 1931 roku) otworzył na Okolu nowo wybudowany wydział produkcji dezodorantów w sztyfcie. Działa także ogromny, w pełni zautomatyzowany i nowoczesny magazyn wyrobów. Fabryka Unilevera w Bydgoszczy wciąż się rozwija i jest jedną z największych tego typu na świecie. Produkuje różne rodzaje kosmetyków i i środków czystości np. Dove, Rexona, Tresemme, Domestos.
Przypomnijmy, że w czerwcu 1991 koncern zakupił akcje bydgoskiej Polleny i otworzył pierwszą polską spółkę: Lever Polska (m.in. Pollena 2000 – sztandarowy produkt tego zakładu wypromowany kampanią Ojciec prać). Dziś ma w Polsce trzy fabryki – zatrudnia ok. 3 tys. osób, w tym niespełna tysiąc w Bydgoszczy. W otwarciu nowego wydziału uczestniczył prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, którego witała obecna dyrektorka zakładu – Dorota Maskiewicz.
Kolejne inwestycje w Bydgoszczy ogłosił także Canpack, gigant w produkcji aluminiowych puszek do napojów. Nowy projekt wiąże się ze znaczną rozbudową mocy produkcyjnych. Canpack zainwestuje w Bydgoszczy ponad 440 mln zł. Mówi o tym w portalu www.cantechonline.com Marian Miskov, dyrektor regionalny Canpack Polska i dyrektor jednostki biznesowej Steel Group. – Dzięki tej realizacji moce produkcyjne naszego zakładu w Bydgoszczy wzrosną o około miliard puszek rocznie. Docelowo stworzymy ponad 100 nowych miejsc pracy i umocnimy naszą pozycję na rynku europejskim, gdzie obecnie zajmujemy drugie miejsce wśród producentów puszek (…) Jesteśmy obecni w Bydgoszczy od ponad 24 lat i jesteśmy dumni, że kontynuujemy długą i bogatą historię produkcji puszek napojowych w Polsce i Europie – dodał Miskov.
Przypomnijmy, że Bydgoszcz ma jedną z najniższych stóp bezrobocia wśród największych polskich miast. Jak podał Powiatowy Urząd Pracy na koniec marca nie przekraczała ona 2.5 proc. To także najniższe bezrobocie w całym woj. kujawsko-pomorskim. W naszym regionie wynosi 7,5 proc. W całej Polsce stopa bezrobocia w marcu to natomiast 5.3 proc.
Zapisz się na nasz newsletter!