Start wyścigu kaczek / Fot. R. Sawicki/UMB
22 czerwca rozpoczyna się jedna z największych wodniackich imprez w Polsce – Ster na Bydgoszcz. Częścią festiwalu jest Charytatywny Wyścig Kaczek organizowany przez Klub Rotary Bydgoszcz Stare Miasto. Zebrane pieniądze wspomogą zakup sprzętu dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Smukale.
Już po raz szósty mieszkańcy Bydgoszczy będą mieli okazję połączyć dobrą zabawę z pomaganiem. 22 czerwca o godzinie 14 rozpocznie się pościg gumowych 1000 gumowych kaczuszek. Każda z nich ma swój numer, który można zarezerwować i trzymać kciuki za wygraną.
Jak to zrobić? Należy wejść na stronę Rotary Club Bydgoszcz Stare Miasto i wybrać spośród dostępnych kaczuszek. Trzeba się spieszyć, bo wiele z nich już znalazło swojego opiekuna. Koszt rezerwacji jednej gumowej kaczki to 50 zł. Pieniądze zebrane podczas akcji wspomogą pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Smukale. Zakupiony zostanie dla nich m.in. sprzęt rehabilitacyjny. Na „zwycięzców” wyścigu czekają nagrody ufundowane przez partnerów charytatywnej akcji. To m.in. dron, telewizor, rower, tablet i różnego rodzaju vouchery.
Znów obieramy Ster na Bydgoszcz
W tym roku odbędzie się piętnasta edycja Bydgoski Festiwal Wodny Ster na Bydgoszcz. Sercem Steru na Bydgoszcz będzie ponownie Wyspa Młyńska, ale najważniejsze dzieje się na wodzie i nad wodą. Sobota i niedziela (22 i 23 czerwca) – dwa pierwsze dni wakacji i dwa dni wodniackich atrakcji z tradycyjnym wyścigiem butelkowym.
– Wielki Wyścig Butelkowy oraz Ster na Bydgoszcz obchodzą mały jubileusz. Przez te wszystkie lata startujące w wyścigu łodzie zrobione z plastikowych butelek (wszystkie z odzysku!!!) przez zespoły zaskakiwały konkurencję, a czasem nawet samych siebie wyjątkowymi i niepowtarzalnymi pomysłami – ogłasza Sławomir Piotrowski, pomysłodawca butelkowych zmagań. W pierwszej edycji startowały cztery łodzie, teraz jest ich osiemnaście. Bydgoskie firmy i instytucje zbierały plastikowe butelki, które zostały użyte do budowy łodzi. Napęd stanowi wyłącznie siła rąk i wiosła wykonane z trzonków od łopat i plastikowych desek do krojenia warzyw. Konstrukcje są wymyślne. Załogi biorą również udział w konkursie „hałasowym”, gdzie zgromadzeni kibice, robiąc hałas, decydują, która łódź podoba się najbardziej. Głosują także na Facebooku, decydując o wyborze „najfajniejszej łodzi”. Numery startowe zostały rozlosowane. Start wielkiego wyścigu w niedzielę (23 czerwca) o godz. 15.
Zapisz się do naszego newslettera!