Zawisza Bydgoszcz wygrał derby z liderem III ligi. Bydgoscy piłkarze mają jeszcze szanse na awans

Kibice Zawiszy mocno dopingowali swoich piłkarzy / Fot. Łukasz Gełda

Zawisza Bydgoszcz pokonał w 29. kolejce Olimpię Grudziądz 1:0. Bydgoska drużyna dalej liczy się w walce po awans do II ligi. Czekają też na finał regionalnego Pucharu Polski.

Dla piłkarzy Piotr Kołca to bardzo ważne zwycięstwo, bo oprócz wygranej w derbowym pojedynku, podtrzymali szansę na awans do II ligi. W rundzie wiosennej zanotowali już sześć zwycięstw z rzędu, jednak w 28. kolejce zatrzymała ich Polonia Środa Wielkopolska (0:2). Wygrana bydgoszczan z liderem wprowadziła zamieszanie w tabeli. Olimpia pozostaje liderem, ale rezerwy Pogoni Szczecin tracą do grudziądzan tylko trzy punkty. Zawisza jest na 5. miejscu, z dorobkiem 55 punktów. Do lidera traci 8 „oczek”, a do rozegrania pozostaje pięć meczów. Awansuje zwycięzca ligi.

Strzelcem jedynego gola w meczu z Olimpią był Michał Graczyk. To pierwsze trafienie 23-letniego pomocnika, który w ostatniej przerwie zimowej związał się z bydgoskim klubem 1,5 letnią umową. Wychowanek Pogoni Szczecin w sezonie 2020/21 był wypożyczony do Olimpii Grudziądz, występującej wówczas w II lidze.

– Cieszy na pewno wygrana oraz pierwsza bramka w barwach Zawiszy. Graliśmy z bardzo dobrym rywalem, mecz z mojej perspektywy był wyrównany, przeważyły detale. Na pewno może budować nas nasza forma fizyczna, ponieważ trzy dni wcześniej graliśmy bardzo wymagający mecz w pucharze – powiedział po meczu Michał Graczyk.

Przypomnijmy, że w środę, 17 maja, Zawisza pokonał Elanę Toruń (0:0, k. 4:2) w półfinale regionalnego Pucharu Polski. Niebiesko-czarni rozegrali 120 minut, bowiem dopiero seria rzutów karnych wyłoniła finalistę. Trwa ustalanie miejsca i terminu rozegrania finału.

Kolejny mecz ligowy Zawisza zagra już w najbliższą środę (24 maja), w Gdańsku z miejscową Gedanią, która sąsiaduje z zawiszanami w tabeli.

Spotkania ligowe Zawiszy do końca sezonu: Gedania Gdańsk (W), Stolem Gniewino (D), Świt Skolwin (W), Unia Solec Kujawski (D), Sokół Kleczew (W).

Zawisza Bydgoszcz – Olimpia Grudziądz 1:0 (0:0)

Bramki: Michał Graczyk 77′.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter