Zawisza uległ Elanie i nie zagra w Pucharze Polski. Bydgoszczanie przedstawiają nowego trenera

Mecz z Elaną Toruń był ostatnim pojedynkiem Piotra Kołca w roli trenera Zawiszy / Fot. B. Witkowski/UMB

Zawisza Bydgoszcz miał okazję do trzeciego z rzędu zwycięstwa w okręgowym Pucharze Polski. Triumf w tych rozgrywkach daje okazję do występu w PP na szczeblu ogólnopolskim. W finale Zawisza przegrał z Elaną i to zespół z Torunia odebrał Puchar Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

Bydgoszczanom jeszcze nie udało się w tym roku pokonać Elany, z którą rywalizują w III lidze. W rundzie jesiennej w Bydgoszczy był remis (0:0), a na wiosnę w Toruniu lepsza była Elana (1:0). Torunianie zakończyli rozgrywki ligowe na 2. miejscu, zaś niebiesko-czarni na 4, ale strata bydgoszczan do sąsiadów zza miedzy wyniosła 13 punktów.

Żółto-niebiescy pokazali wyższość także w środę wieczorem (12 czerwca) podczas finału Pucharu Polski na szczeblu Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu Elana zwyciężyła 1:0 po golu Kamila Kuropatwińskiego w 83. minucie. Na trybunach nie było kibiców Zawiszy. Zbojkotowali wyjazd, bo Elana przekazała im tylko 450 biletów. Obejrzeli mecz na telebimie w Myślęcinku.

Puchar Polski K-PZPN / Fot. Elana Toruń

Zwycięzca meczu finałowego otrzyma nagrodę finansową w wysokości 40.000 zł z Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz voucher na sprzęt sportowy o wartości 10.000 zł ufundowany przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Michała Sztybla, który był honorowym patronem rozgrywek. Do drużyny pokonanej w finale trafi z kolei 10.000 zł z PZPN, 5.000 zł z K-PZPN oraz voucher na sprzęt sportowy od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Michała Sztybla o wartości 3.000 zł.

Było to ostatni mecz Zawiszy pod wodzą Piotra Kołca, który trenował bydgoszczan od zimy w sezonie 2020/2021, co jest najdłuższym stażem trenerskim w historii klubu. W piątek (14 czerwca) Zawisza przedstawi nowego trenera.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter