Zespół Szkół Chemicznych. Tablica poinformuje o czystości powietrza

Tablica na Zespole Szkół Chemicznych na Kapuściskach. Fot. R.Laudański/UMB

Na ścianie Zespołu Szkół Chemicznych przy ulicy Łukasiewicza w Bydgoszcz pojawiła się tablica monitorująca jakość składu powietrza.

– Od września ubiegłego roku czterech uczniów klasy piątej technikum ochrony środowiska odbywa praktyki zawodowe w firmie ProEko na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego – informuje Lucyna Brodziak, dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych. – Dzięki tym praktykom uczniowie zdobywają nowe  umiejętności związane z ochroną środowiska. Zależy nam, aby podczas praktyk uczniowie poznawali nie tylko wiedzę książkową, ale zapoznali się np. z tym, jak przebiega proces spalania odpadów niebezpiecznych.

Tablica powstała w ramach współpracy szkoły z ProEko. Jak dowiedzieliśmy się w szkole, dzięki tablicy mieszkańcy Kapuścisk oraz uczniowie sami mogą się przekonać, jakim powietrzem oddychają oraz jak firma oddziałuje na środowisko.

Na instalację tablicy wyraził zgodę plastyk miejski.

– Nasi uczniowie będą codziennie mijali tablicę monitorującą czystość składu powietrza. To umożliwi porównanie aktualnych wskazań z dopuszczalnymi normami – tłumaczy dyrektor Lucyna Brodziak. – Przygotujemy także akcję uświadamiającą znaczenie poszczególnych parametrów wyświetlanych na tablicy.

Zapisz się na newsletter „Bydgoszcz Informuje”!

Udostępnij: Facebook Twitter