Co się zmieni od 1 kwietnia w systemie Park&Ride. 108 złotych za 30 dni parkowania i bilet na komunikację miejską

Mapa parkingów Park@Ride w Bydgoszczy / Mat. ZDMiKP

Nie stój w korkach – nie szukaj miejsc parkingowych w centrum. Płać mniej za parkowanie. Korzystaj z komunikacji za darmo – Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przedstawia nowe zasady na parkingach Park&Ride. Będą obowiązywać od 1 kwietnia.

Od 1 kwietnia będzie można wykupić bilet okresowy na parkowanie w parkingach Park&Ride w Bydgoszczy i podróże komunikacją miejską w bardzo atrakcyjnej cenie:

• Bilet 1-dobowy – 12 zł
• Bilet 5-dobowy – 34 zł
• Bilet 14-dobowy – 80 zł
• Bilet 30-dobowy – 108 zł

Od poniedziałku do środy (3 – 5 kwietnia) pracownicy ZDMiKP udzielą pomocy kierowcom, którzy zechcą skorzystać z parkingów Park & Ride oraz biletów okresowych.

Wszelkich informacji na temat funkcjonowania systemu, pracownicy zarządu dróg udzielać będą na parkingach: Przylesie, Rondo Kujawskie, Węzeł Zachodni i Las Gdański – od poniedziałku do środy (3-5 kwietnia) w godzinach 7.00 – 10.00

Zasady korzystania z parkingów Park&Ride

Park & Ride
Park & Ride / Fot. B.Witkowski / UMB
  • bilet okresowy będzie obowiązywał dla jednej lub dwóch osób podróżujących razem samochodem
  • podróż komunikacją miejską musi jednak odbywać się wspólnie (maksimum 2 osoby)
  • bilet okresowy będzie obowiązywał na wszystkich parkingach w systemie P&R (z wyjątkiem parkingu przy ul. Grudziądzkiej). Mając bilet okresowy będzie można parkować na każdym z nich
  • należy jednak pamiętać, że nie będzie możliwości pozostawienia auta na parkingu przez całą noc

Jak kupić bilet – to proste

  • zakup biletu okresowego P&R będzie odbywać się tylko w biletomatach znajdujących się na parkingach Park&Ride.
  • bilet okresowy będzie przypisany do numeru rejestracyjnego pojazdu i będzie biletem na okaziciela
  • podróż komunikacją miejską będzie możliwa na bilecie okresowym P&R tylko podczas parkowania pojazdu na jednym z parkingów P&R po zakupie biletu okresowego korzystanie zarówno z parkingu, jak i transportu publicznego nie będzie wymagało od użytkownika żadnych dodatkowych czynności, wjazd i wyjazd z parkingu odbywać się będzie automatycznie po odczytaniu numeru rejestracyjnego pojazdu. Uwaga – w autobusie czy tramwaju biletu nie trzeba dodatkowo kasować tylko okazać podczas kontroli

Oferty Park&Ride dla kierowców

Oferta nr 1 – Park &Ride tak po prostu – (obowiązuje od 1 do 5 osób w aucie)

Jak z niej skorzystać:
❶Podjedź do szlabanu ❷Pobierz bilet ❸Zaparkuj ❹Podróżuj komunikacją miejską na bilecie parkingowym ❺Wróć na parking i opłać bilet ❻Wyjedź z parkingu (szlaban otworzy się automatycznie)

Oferta nr 2 – obowiązuje od 1 kwietnia

Z biletami okresowymi: na 1, 5, 14 lub 30 dni (Uwaga: obowiązuje dla 1 lub 2 osób w aucie).

Jak z niej skorzystać:
❶Podjedź do szlabanu ❷Pobierz bilet ❸Podejdź do biletomatu i wymień go na bilet okresowy: bilet 1-dobowy – 12 zł; bilet 5-dobowy – 34 zł; bilet 14-dobowy – 80 zł; bilet 30-dobowy– 108 zł ❹Zapłać ❺Podróżuj komunikacją miejską na bilecie parkingowym przez tyle dni, na ile wykupiłeś bilet okresowy ❻Przy wjeździe na parking w kolejne dni szlaban będzie za każdym razem otwierał się automatycznie

Oszczędzaj czas i pieniądze

Zapamiętaj: Na bilecie z systemu parkingowego Park&Ride komunikacją miejską może podróżować kilka osób.

Możesz zaparkować też na krótszy czas. Jedna godzina dla dwóch osób to zaledwie 6 zł. Parking Park&Ride opłacisz gotówką lub kartą.

Całodzienne pozostawienie pojazdu i podróż komunikacją miejską w przypadku P&R dla jednej lub dwóch osób kosztuje zaledwie 12 zł.

Udostępnij: Facebook Twitter