36. AFF-Era Filmowa za nami. Młodzież z całej Polski na warsztatach w Pałacu Młodzieży

Od piątku, 17 listopada do niedzieli 19 listopada, młodzi ludzie z sześciu szkół w Polsce odebrali sporą dawkę filmowej edukacji. Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia była Wolność.

Do Bydgoszczy przyjechało 161 uczestników z sześciu placówek: I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku, Zespołu Szkół nr 2 im. ppłk. dr. Stanisława Kulińskiego w Wągrowcu, VI Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, XI Liceum Ogólnokształcącego im. Jadwigi i Wacława Zembrzuskich w Poznaniu, XVII Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Poznaniu oraz Fundacji Edukacyjnej Ferajna z Poznania.

Dla gości 36. AFF-Ery Filmowej przygotowano bogaty program pokazów filmowych. Wzięli w nich udział również uczniowie bydgoskich szkół oraz mieszkańcy miasta. Każdy pokaz poprzedziła prelekcja innego filmoznawcy. W gronie ekspertów znaleźli się m.in.: prof. Piotr Zwierzchowski, prof. Mariusz Guzek, dr Marcin Kowalczyk, dr Marcin Jauksz, dr Piotr Pławuszewski oraz Weronika Płaczek.

Akredytowani uczestnicy AFF-Ery połączyli też siły z młodzieżą z Pałacu. Wspólnie wzięli udział w warsztatach filmowych (prowadzenie: Mariusz Marecki) i dziennikarskich (prowadzenie: Aleksandra Lewińska). Odbyły się także specjalne warsztaty teatralne, które poprowadził Jacek Małachowski.

AFF-Era Filmowa to unikatowe wydarzenie kulturalne dla młodzieży, które na stałe wpisało się w kalendarz bydgoskich imprez. Inicjatywa została wyróżniona Bydgoskim Grantem Oświatowym. Po raz kolejny przyznano jej także tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter