600 wiat przystankowych do mycia i sprzątania. Tydzień porządków na przystankach

Z wiat zostaną usunięte nielegalne ogłoszenia, naklejki i malunki / Fot. ZDMiKP / Nadesłane

Ostatnią taką masową akcję mycia i czyszczenia wiat przystankowych drogowcy przeprowadzili w kwietniu. Teraz ją ponawiają, bo wiaty to jedno z ulubionych miejsc rozmaitej maści „artystów” ulicznych, którzy zostawiają na nich swoje ślady.

– Czyszczenie wiat polegać będzie na dokładnym wyczyszczeniu wodą pod ciśnieniem: szyb, siedzisk, oparć, gablot rozkładowych i reklamowych oraz zadaszeń. Myte będą również ławki wolnostojące na przystankach, które nie posiadają wiat. Oprócz typowych zabrudzeń, z przystanków usuwane będą także graffiti, nielegalne ogłoszenia i naklejki. Prace porządkowe obejmą także obszar peronów przystankowych. Tym razem wyczyszczone zostaną też z zewnątrz i wewnątrz elektroniczne tablice informacji pasażerskiej – informuje Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

W całym mieście funkcjonuje 630 wiat przystankowych, sukcesywnie ich przybywa. Część z nich powstaje w ramach inicjatyw zgłaszanych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, inne to pomysły ZDMiKP. Nie zawsze jednak wiatę uda się postawić – niekiedy uniemożliwia to szerokość chodnika.

– Chodnik w danym miejscu musi wynosić od minimum ok. 2,70 do 3,20 metra szerokości dla wiat ze ścianami bocznymi oraz ok. 2,2 m dla wiat bez ścian bocznych (w zależności od typu wiaty). Warunkiem jest też odpowiednia odległość od okolicznej zabudowy – informuje Tomasz Okoński.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter