Koszykarskie derby Kujaw i Pomorza. Enea Abramczyk Astoria lepsza od Anwilu

Po dwóch porażkach przyszło wreszcie zwycięstwo. Bydgoscy koszykarze pokonali po dogrywce faworyta z Włocławka. Od przegranej zaczęły rozgrywki ligowe zawodniczki Polskich Przetworów Basketu 25.

Enea Abramczyk najpierw przegrała po dogrywce w Lublinie. Potem straciła zwycięstwo w Stargardzie Szczecińskim na pół sekundy przed końcem meczu. W niedzielę (9 października) wreszcie nadszedł czas na pierwszą wygraną w sezonie. Sceneria była spektakularna, bo derby odbyły się w hali Immobile Łuczniczka. Bohaterem derbowego starcia był Eddy Polanco. Koszykarz z Dominikany zdobył 34 punkty. Trafił 4 z 6 trójek, zaliczył 8 zbiórek i 4 asysty.

Asta miała świetny początek Bydgoszczanie znakomicie trafiali z dystansu. W połowie drugiej kwarty prowadziła nawet 34:19. Anwil jednak odrobił straty po przerwie. Znakomicie grał Eddy Polanco (15 pkt w ostatniej kwarcie). Do dogrywki doprowadził celną trójką na 14 sekund przed końcem Ben Simons

O wszystkim decydowała dogrywka. Do jej połowy skutecznych akcji było mało, ale otworzył w niej świetną passę Igor Wadowski, celną trójką (84:80). W końcówce bydgoszczanie byli bezbłędni na linii rzutów wolnych – trafili 6 na 6.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – Anwil 95:84

Kwarty:
 22:13, 18:19, 12:24, 24:20, dogrywka 19:8.
Astoria: Polanco 34 (4), Simons 1 (4), Smith 15 (3), Kołodziej 4, , Muszynski 8 oraz Cayo 7, Lewandowski 5 (1), Stupnicki 0, Wadowski 5 (1), Wińkowski 0, M. Pluta 0.
Najwięcej dla Anwilu: Petrasek 16 (1), Sobin 16, Bostic 12 (2), Nowakowski 12 (2)

Bydgoszczanki przegrały w końcówce

Po łatwym zwycięstwie w fazie wstępnej FIBA Europe Cup koszykarki Basketu 25 zainaugurowały sezon w ekstraklasie od pojedynku w Lublinie. Rywalki to kandydatki do medalu. Bydgoszczanki zaczęły znakomicie. Po pierwszej połowie prowadziły 18 punktami. Po przerwie Polski Cukier wziął się do roboty.

Półtorej minuty przed końcem rzutem 3-punktowym Aleksandra Stanacev dała prowadzenie swojej drużynie 70:68, a rezultat ustanowiła tuż przed syreną dwoma rzutami wolnymi Nia Clouden.