Enea Abramczyk Astoria zatrudnia nowych zawodników. Odszedł jednak jeden z filarów awansu. Zawisza się wzmacnia przed sezonem

Karol Gruszecki niestety opuszcza Astorię

Kacper Kłaczek wraca z USA do Polski i zostaje nowym koszykarzem Enei Abramczyk Astorii – to pierwszy transfer do zespołu po awansie. Są już także nowi gracze w Zawiszy – wzmocnienie z I ligi.

Po ogłoszeniu przez Astorię, że trenerem zespołu będzie Duńczyk Anders Sommer, pojawiają się informacje o kolejnych kontraktach w klubie. Pierwszym z ogłoszonych transferów był Kacper Kłaczek. 24-letni koszykarz ostatnie lata spędził w USA. Zaczął jako 18-latek od gry jeszcze w szkole średniej Long Island w Nowym Jorku, a później przeniósł się do NCAA. W rozgrywkach akademickich występował pięć lat (3 lata w Saint Joseph’s, rok w University at Albany i Elon University). Na ostatnim roku studiów w zespole Elon z Phoenix notował średnio 11.4 pkt i 6 zbiórki na mecz. Miał 45-procentową skuteczność w rzutach za 3 pkt. To jeden z jego atutów, a do tego dobra kontrola na piłką i warunki fizyczne (204 cm wzrostu). Kłaczek miał sporo ofert, zdecydował się dołączyć do drużyny beniaminka.

W Enei Abramczyk Astorii pozostanie Karol Kamiński, MVP finałów w I lidze. Poprowadził drużynę do zwycięstwa w decydującym o awansie pojedynku z ŁKS Łódź. Ważny kontrakt ma także Martyce Kimbrough. Kolejnym z nowych graczy będzie David Brembly. 33-letni niemiecki koszykarz z polskim paszportem po trzech latach pożegnał się ze Stalą Ostrów. Wcześniej grał w Zastalu Z. Góra i Treflu Sopot.

Są też straty w bydgoskiej drużynie, bo za taką należy uznać decyzję Karola Gruszeckiego, który skorzystał z opcji w swym kontrakcie i rozwiązał umowę z Astorią.

Zawisza z mocnym transferem

Są też transferowe wieści z ekipy bydgoskiego Zawiszy. Beniaminek piłkarskiej II ligi ogłosił, że zagra w drużynie 24-letni Mateusz Stępień. Karierę zaczynał w Arce Gdynia. Później grał w Stali Mielec oraz ostatnio w I-ligowej Puszczy Niepołomice, zbierając doświadczenie w ekstraklasie i na poziomie I ligi. Ma też występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. –  To dynamiczny i przebojowy piłkarz, który najlepiej czuje się w grze ofensywnej, może występować zarówno na skrzydłach, jak i w środku ataku – ocenia go klub. 

Piłkarze Zawiszy w tym tygodniu wrócili do treningów, a w lipcu rozegrają cztery sparingi. Pierwszy z nich – w sobotę, 4 lipca z Legią II Warszawa.

Udostępnij: Facebook Twitter