Paryż 2024. Na start rusza Mateusz Polaczyk. W tej konkurencji Polska ma już medal

Mateusz Polaczyk popłynie we wtorek (30 lipca) przed południem w eliminacjach kajakarskiego slalomu. W tej konkurencji Klaudia Zwolińska zdobyła już srebrny medal. W poniedziałek za to zwycięsko zakończyła repesaże Martyna Radosz, wioślarka Lotto Bydgostii.

Mateusz Polaczyk / Fot. Nadesłane

Dwójce podwójnej wagi lekkiej, w której Martyna Radosz (Lotto Bydgostia) płynie razem z Katarzyną Wełną nie udało się awansować bezpośrednio awansować do półfinałów. To bardzo licznie obsadzona konkurencja. W swoim eliminacyjnym starcie Radosz i Wełna zajęły czwarte miejsce. Wygrały Nowozelandki (07:02.25) przed Francuzkami (07:03.22, a trzecie były Kanadyjki (7:09.45). W półfinałach są także osady Wielkiej Brytanii, Grecji, Rumunii i USA.

Martyna Radosz i Katarzyna Wełna na torze olimpijskim / Fot. Polski Związek Towarzystw Wioślarskich

W poniedziałek (29 lipca) przed południem Polki rywalizowały w repesażu z Tunezją, Peru, Austrią i Japonią. Zadanie nie było zbyt trudne. Aby znaleźć się w półfinale, należało być w czołowej trójce. Polska dwójka nie miała specjalnych kłopotów z wygraniem swego repesażu. Uczyniła to w czasie 7:16,26. Za naszą dwójką przypłynęły Austriaczki, a już daleko w tyle linię mety minęły Tunezyjki. Z drugiego repesażu do półfinałów, które odbędą się 31 lipca. awansowały osady Irlandii, Kanady i Argentyny. Teraz w półfinałach rozstrzygnie się, jakie sześć najlepszych dwójek awansuje do finału A 2 sierpnia) i będzie walczyć o medale. Pozostałe w finale B rywalizują już tylko o miejsca 7-12.

We wtorek na torze kajakowym w slalomie K1 popłynie zawodnik Zawiszy, Mateusz Polaczyk. Góral z Limanowej 12 lat temu na igrzyskach w Londynie zajął czwarte miejsce. Teraz znajduje się w szerokim gronie kandydatów do medali. Męska konkurencja przebiega podobnie jak żeńska, zakończona wielkim sukcesem Klaudii Zwolińskiej. Eliminacje 31 lipca, a półfinały i finał – 2 sierpnia.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!