Abramczyk i Frosta z prestiżowymi nagrodami. Wyróżnione podczas Gali 10-lecia

Dwie bydgoskiej firmy działające m. in. w branży przetwórstwa ryb otrzymały nagrody i wyróżnienia od Marine Stewardship Council (MSC), która działa na rzecz zrównoważonego rybołówstwa.

MSC Awards to prestiżowe nagrody, od lat przyznawane m.in. w Wielkiej Brytanii, Australii, USA czy Hiszpanii firmom i instytucjom, które wyróżniają się szczególnym zaangażowaniem na rzecz zrównoważonego korzystania z zasobów morskich. Podczas Gali 10-lecia MSC w Polsce, nagrody te po raz pierwszy zostały wręczone także podmiotom w naszym kraju. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie bydgoskie firmy – Frosta i Abramczyk. Frosta została doceniona przez kapitułę, która przyznała jej nie tylko nagrodę Najlepsza marka w kategorii ryby białe, ale również wyjątkowe wyróżnienie – Grand Prix 10-lecia MSC.

FRoSTA już w 2014 r. jako pierwsza firma w Polsce wprowadziła 100% produktów rybnych z certyfikatem MSC. Niezmiennie od blisko 10 lat niebieski znak MSC (gwarantuje, że produkty pochodzą ze stabilnych, dobrze zarządzanych łowisk i zostały pozyskane przy pomocy nowoczesnych sieci łowieckich, a także technologii umożliwiającej monitorowanie i mapowanie obszarów połowowych) można znaleźć na wszystkich produktach FRoSTY. Daje ona przykład innym firmom działającym na polskim rynku, przyczyniając się do ochrony mórz i oceanów oraz do znaczącego wzrostu rozpoznawalności logo MSC wśród polskich konsumentów – mówiła Anna Dębicka, Dyrektorka Programu MSC w Polsce i Europie Centralnej.

Rodzinna firma Abrmaczyk otrzymała z kolei tytuł Najlepszej marki w kategorii dziki łosoś. MSC doceniło fakt, że firma niepodważalnie dominuje na polskim rynku produktów zawierających certyfikowanego dzikiego łososia MSC. Obecnie firma Abramczyk oferuje wybór 8 certyfikowanych produktów z dzikiego łososia.

MSC (Marine Stewardship Council) jest niezależną, międzynarodową organizacją pozarządową, która działa od ponad 25 lat. Wraz z naukowcami, rybakami oraz organizacjami ekologicznymi MSC opracowało standardy środowiskowe w zakresie zrównoważonego rybołówstwa, aby promować przyjazne środowisku praktyki rybackie wśród konsumentów i partnerów na całym świecie.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter