Akademicka Seniorada Kulturalna. Trwa nabór uczestników

Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z Biblioteką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego dołączają do Seniorady – bydgoskiego tygodnia międzypokoleniowego.

Akademicka Seniorada Kulturalna to nowe wydarzenie w kalendarzu bydgoskiej Seniorady. Inicjatywa akademickiej społeczności UKW to formuła, która łączy w sobie konkursy, olimpiadę wiedzy obywatelskiej i przegląd aktywności osób starszych.

Nasza Akademicka Seniorada Kulturalna to doskonała okazja, aby miło spędzić czas, zawrzeć nowe znajomości, spróbować swoich sił w zajęciach warsztatowych, wysłuchać ciekawych wykładów, jak również zaprezentować własną twórczość literacką, plastyczną oraz wytwory rękodzielnicze członków organizacji senioralnych. Liczymy na to, że zainaugurowane przedsięwzięcie na stałe wpisze się w kalendarz corocznych wydarzeń, nie tylko naszej uczelni, ale także miasta i regionu. Do udziału zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, którzy ukończyli 60 lat, natomiast udział w olimpiadzie i konkursach przewidziany jest dla seniorów zrzeszonych w Uniwersytetach Trzeciego Wieku oraz Kołach i Klubach Seniora” – mówią Katarzyna Mrotek i dr Sławomir Łaniecki, organizatorzy.

Na uczestników Akademickiej Seniorady Kulturalnej czeka wiele atrakcji. Zaplanowano m.in. spacer z przewodnikiem, warsztaty bookfoldingu i olimpiadę wiedzy obywatelskiej. Nie zabraknie też wykładów na interesujące seniorów tematy i artystycznych niespodzianek w ramach finału wydarzenia, który odbędzie się 16 czerwca.

Karty zgłoszeń, zasady udziału oraz więcej informacji na stronie Biblioteki UKW oraz stronie Kazimierzowskiego Uniwersytetu

Wydarzenie objęła swoim patronatem między innymi Bydgoska Rada Seniorów.

Seniorada – międzypokoleniowy tydzień, rozpocznie się 10 czerwca. W jej organizację włączyły się kluby seniora, instytucje kultury i oświaty, a także społecznicy. Już wkrótce znany będzie program wydarzenia.

Udostępnij: Facebook Twitter