Alejka na Kapuściskach będzie jak nowa. Trwa jej rewitalizacja [ZDJĘCIA]

Prace na ul. Noakowskiego / Fot. UMB

Przebiegająca wzdłuż ul. Noakowskiego spacerowa alejka będzie zrewitalizowana. Wysłużony chodnik zastąpi nowa nawierzchnia. Tę inwestycję mieszkańcy wybrali w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Alejkę parkową przebiegającą pomiędzy dwoma jezdniami ulicy Noakowskiego wytyczono w latach 60. XX wieku, kiedy budowano bloki w tej części Kapuścisk. Od tych czasów nie był tam przeprowadzany remont. Jest dobrym miejsce na spacer i odpoczynek dla mieszkańców. Rosnące wzdłuż niej drzew oddzielają spacerowiczów od ulicznego zgiełku.

Na nawierzchni chodnika pojawiały się wypuklenia i pęknięcia spowodowane rozrastającymi się korzeniami. Mieszkańcy Kapuścisk w zeszłorocznym głosowaniu nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim wybrali właśnie naprawę nawierzchni alei.

Prace już trwają. W ostatnich dniach na odcinku od al. Prezydenta L. Kaczyńskiego do przecięcia alei z ul. Architektów zdarto płaty nawierzchni asfaltowej. Zastąpi ją wodoprzepuszczalna nawierzchnia mineralno-żwirowa ze spoiwem ekologicznym. Koszt prac wyniesie do 130 tys. złotych – ze względu na to, że był projekt zgłoszony w BBO jako osiedlowy, przez ograniczanie finansowe wynikające z limitu budżetowego nie ma obecnie możliwości wymiany nawierzchni na całej długości alei. Za remont odpowiedzialne jest Przedsiębiorstwo Budowlane Michał Burzyński z Sadek.

Dzięki zgłoszeniom w aplikacji Dbamy o Bydgoszcz niedawno wyremontowano również chodniki wzdłuż jezdni na ul. Noakowskiego i na al. Prezydenta Kaczyńskiego. Stare płyty chodnikowe zastąpiono kostką brukową.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter