Baby boom w Myślęcinku. Słodki Gaspar przyszedł na świat. Co jeszcze narodziło się w zoo?

Gaspar jest pod czujnym okiem swojej mamy – Neli / Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy

W ciągu tygodnia w Myślęcinku narodziły się dwa zwierzątka. Poznaliśmy już antylopę Gaspara. Czekamy na informację o kolejnym, nowym mieszkańcu.

Neli i Gabonowi, czyli nialom grzewiastym z bydgoskiego zoo narodziło się maleństwo. Na świat przyszedł Gaspar. Maluch w jasnobrązowym ubarwieniu, przeciągnięty białymi pręgami, skradł serca internautów, kiedy Ogród Zoologicznym w Myślęcinku pochwalił się tą wiadomością na Facebooku, w piątek (31 maja). – Gasparku, cudeńko malusie, rośnij zdrowo – napisała pani Ewa. – Ale śliczny. Mały słodziak i mamusia też – skomentowała pani Małgosia.

Tej parze dwa lata temu narodził się również inny samiec – Nelson. Młody szybko się zaaklimatyzował w ogrodzie zoologicznym. Jest jeszcze starsza siostra – Nirwana.

Gaspar ze swoją mamą / Ogród Zoologiczny w Myślęcinku

Niala grzywiasta to średniej wielkości antylopa z rodziny wołowatych. Jest gatunkiem wśród nial o największym dymorfizmie płciowym. Samce osiągające 100-140 kg masy ciała, są wyraźnie większe od samic, które ważą przeciętnie 55-90 kg.

Ale to nie koniec narodzin w Myślęcinku. We wtorek (4 czerwca) pracownicy pochwalili się kolejnym przybyciem na świat. Nie chcą jeszcze zdradzać jakie to zwierzę. Dowiedzieliśmy się, że poinformują o tym w najbliższym czasie i co ważne – o imieniu dla nowego mieszkańca zoo mają zdecydować mieszkańcy. Obecnie w komentarzach pod postem można zgadywać, jakie zwierzę się narodziło.

Można jeszcze odbierać darmowe wejściówki na „Dreamnight at the Zoo, czyli Wieczór marzeń w ZOO”, która odbędzie się w Myślęcinku w piątek (7 czerwca). Zaproszenia są dostępne aż do wyczerpania. Przed odebraniem warto skontaktować się z kasą zoo: 52 328 00 09 (wew. 16).

W bydgoskim zoo, działającym już prawie 50 lat, mieszka ponad 1300 zwierząt. Od maja do sierpnia ogród otwarty jest codziennie w godz. 9.00-19.00, kasa (w godz. 9.00-18.30).

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter