Bezpłatne spotkania z onkologiem klinicznym w Bydgoszczy – kampania „ProstaTaHistoria”

Spotkanie z onkologiem to okazja do pogłębieniu wiedzy o chorobie (zdjęcie poglądowe) / Fot. B. Witkowski /

W sobotę w bydgoskim Śródmieściu będzie możliwość spotkania i konsultacji z onkologiem klinicznym. Fundacja OnkoCafe organizuje akcję „ProstaTaHistoria”.

Fundacja OnkoCafe, która od lat prowadzi kampanię „ProstaTaHistoria”, widząc problem związany z dostępem do opieki onkologicznej dla chorych na raka prostaty, organizuje w całej Polsce spotkania z lekarzem onkologiem.

W tym roku przyjeżdżamy do Waszych miast, aby spotkać się z pacjentami chorującymi na rozrost gruczołu krokowego i raka prostaty, a także z ich bliskimi. Towarzyszyć nam będzie onkolog, który pomoże pacjentom lepiej zrozumieć istotę raka prostaty i opowie o skutecznych metodach leczenia tej choroby – informują przedstawiciele Fundacji.

Jej prezeska, Anna Kupiecka dodaje, że „indywidualne, bezpłatne konsultacje to świetna okazja do skonsultowania wyników badań oraz zasięgnięcia opinii drugiego specjalisty, do której każdy pacjent ma prawo. Oprócz rozmów indywidualnych, przy naszym stoisku, w każdym z miast, pojawią się także edukatorzy, którzy wyjaśnią na czym polega rola onkologa w diagnozowaniu i leczeniu raka prostaty”.

Indywidualne spotkania z onkologiem, dr n. med. Wiolettą Starzec, odbędą się w sobotę 6 lipca od 9:00 do 17:00 w Remedium Clinic Centrum Medyczne przy ulicy Gdańskiej 80A w Bydgoszczy. Można zapisać się na nie telefonicznie pod numerem tel.: 537 888 789, mailowo: sekretariat@onkocafe.pl

W 2021 roku w województwie kujawsko-pomorskim zdiagnozowano 994 nowotworów gruczołu krokowego, a 306 pacjentów zmarło.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter