Brama do Salonu Bydgoszczy. Plac Kościeleckich jak nowy, a ul. Grodzka też wygląda gustownie [ZDJĘCIA]

Plac Kościeleckich w nowej odsłonie / Fot. B.Witkowski/UMB

Trwają prace przy rewitalizacji miejsc, które są „bramą” do Salonu Bydgoszczy: na Stare Miasto i Wyspę Młyńską. Plac Kościeleckich i całkowicie nowa nawierzchnia ul. Grodzkiej to będą miejsca, które już teraz wyglądają naprawdę elegancko.

Na razie jeszcze rewitalizacja pl. Kościeleckich trwa. W ciągu ostatnich miesięcy zniknęły stare alejki, betonowe murki. Pozostały jeszcze do wykonania niektóre prace. Poza samym odnowieniem placu zbudowano także tam zbiornik retencyjny. Oglądanie placu, który jest jedną ze ścieżek wiodących na Stare Miasto już teraz budzi dobre odczucia. Stylowe lampy, odnowione całkowicie ścieżki, ławki i kasztanowce, których ochrona była jednym z priorytetów rewitalizacji – można to już oglądać, choć sam plac nie został jeszcze oddany do użytku. Na oba etapy inwestycji (rewitalizacja +zbiorniki) miasto zabezpieczyło 12 mln zł.

W listopadzie ub. roku rozpoczęły się prace rewitalizacyjne na ulicach Starego Miasta. Pierwszą z odnawianych ulic była Grodzka, począwszy od ul. Bernardyńskiej. Tam też widać najbardziej postęp prac i to, jak będą wyglądać inne staromiejskie ulice. Trwają także przecież obecnie prace na ul. Przyrzecze i ks. Malczewskiego, Zaułek i Pod Blankami.
Po zakończeniu pierwszego etapu (wiosna 2024), wykonawca, firma Betpol, rozpocznie prace na kolejnych odcinkach staromiejskich ulic oraz Rybim Rynku.

Udostępnij: Facebook Twitter