Bydgoski Budżet Obywatelski. Ostatnie dni na zgłoszenie projektu

Kino plenerowe cieszą się dużą popularnością podczas głosowań na BBO. A ty już zgłosiłeś swoją inwestycję lub imprezę? / Fot. BBO

Niewiele czasu zostało na zgłoszenie projektów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Bydgoszczanki i bydgoszczanie mogą to uczynić do 30 czerwca.

Jak zgłosić projekt? Najprostszy sposób to wejście stronę www.bydgoszcz.pl/bbo i skorzystanie z formularza zgłoszeniowego online. Formularz dostępny będzie do 30 czerwca br. Wystarczy opisać swój pomysł i dołączyć do niego wymagane załączniki. 

Po weryfikacji projektów, w listopadzie odbędzie się głosowanie. Zwycięskie pomysły zostaną zrealizowane w 2025 roku. Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególny rodzaj konsultacji społecznych, w ramach których mieszkańcy decydują na co wydać blisko 16 mln zł.

Więcej informacji TUTAJ.

Osoby chcące skorzystać z pomocy pracowników Urzędu Miasta, bądź niemające dostępu do internetu mogą zgłosić swoje pomysły w mobilnych punktach konsultacji. Okazje będą jeszcze dwie: podczas imprezy Ster na Bydgoszcz 53N, 18E, która odbędzie się w dniach 22-23 czerwca br. na Wyspie Młyńskiej (cały czas podczas imprezy) oraz 26 czerwca (godz. 17) , w siedzibie Rady Osiedla Wilczak-Jary ul. Nakielska 117.

BBO w pigułce

Bydgoszczanki i bydgoszczanie mogą zgłaszać projekty w czterech kategoriach:

osiedlowe: projekty dla 29 osiedli, wartość jednego projektu nie może przekroczyć środków przeznaczonych na dane osiedle. W kategorii projektów osiedlowych do wydania jest łącznie 13,7 mln zł.

ponadosiedlowe: projekty o wartości do 1,54 mln zł. Do każdego z nich niezbędne jest dołączenie trzech uchwał Rad Osiedli.

społeczne: projekty nieinwestycyjne, do 38,6 tys. zł każdy. Mogą to być np. koncerty, spotkania plenerowe, pikniki, warsztaty czy małe wyprawy.

mikroprojekty osiedlowe: projekty do 10 tys. zł każdy.

Każdy mieszkaniec może zgłosić maksymalnie dwanaście projektów: 3 osiedlowe, 3 ponadosiedlowe, 3 społeczne i 3 mikroprojekty osiedlowe. Kolejny raz możliwe będzie także zgłoszenie swego pomysłu do BBO na terenach niebędących własnością miasta, mowa tutaj o terenach spółdzielni mieszkaniowych.

Projekty, które przejdą weryfikację, będą poddane głosowaniu w listopadzie. A pod koniec roku ma zostać ogłoszona cała lista wybranych do realizacji.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter