Bydgoszcz – polska stolica NATO. Miasto świętuje dwie rocznice

Pamiątkowe banery, poświęcone rocznicom wstąpienia do NATO oraz Unii Europejskiej zawisły na wieżowcu Urzędu Wojewódzkiego

W tym roku obchodzimy 25-lecie wstąpienia Polski do NATO i 20-lecie powołania w Bydgoszczy JFTC – Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO. Bydgoszcz – polska stolica NATO – świętuje je oficjalnie we wtorek (12 marca).

Wtorkowe (12 marca) popołudnie będzie w Bydgoszczy poświęcone oficjalnym obchodom obu ważnych dla Polski i miasta rocznic. O godz. 13.15 w al. Ossolińskich zostanie uroczyście posadzony kolejne, pamiątkowe drzewo w Poczcie Dębów Honorowych. 33. już dąb jest Dębem NATO i JFTC. Pierwszy posadzono w 2002 roku – to Dąb Jana Pawła II. Pomysłodawcą stworzenia pocztu jest Józef Herold.

Uroczystość z ceremoniałem wojskowym rozpocznie się o godz. 14 na Stary Rynku. To już oficjalne obchody z udziałem władz województwa, miasta i armii. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców na Stary Rynek.

W sobotę (15 marca) w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym na Starym Rynku będzie natomiast otwarta dla wszystkich wystawa sprzętu wojskowego.

Udostępnij: Facebook Twitter