Centrum Seniorów Dworcowa 3. Zumba, joga i inne atrakcje. Każdego dnia bydgoszczanie rozwijają tu swoje pasje

Zumba jest bardzo popularna wśród uczestniczek zajęć na Dworcowej 3 / Fot. B.Witkowski/UMB

Minęły dwa miesiące, odkąd Centrum Seniorów Dworcowa 3 otworzyło swoje progi dla starszych mieszkańców Bydgoszczy. Statystyki pokazują, jak bardzo potrzebne było to miejsce. Każdego dnia seniorzy korzystają z różnych form aktywności. Chętnie biorą też udział w organizowanych wydarzeniach.

Otwarcie Centrum Seniorów poprzedziły wnikliwe konsultacje społeczne. To w nich seniorzy wskazali, że oczekują swojego miejsca w mieście. Przestrzeni do swobodnego spotkania przy kawie, gdzie mogą skorzystać z rozwijających zajęć grupowych, tworzyć kluby i koła zainteresowań czy też urządzać imprezy okolicznościowe. Ich marzenie spełniło się 6 grudnia 2023 roku.

Centrum Seniorów Dworcowa 3. Popularne miejsce spotkań

Zajęcia szachowe, joga, zumba, warsztaty robienia na drutach czy luźny klub dyskusyjny – to tylko niektóre z aktywności zaplanowanych w kalendarzu Centrum Seniorów w lutym. Nie mniej będzie się działo w marcu. Tańce przy kawce w Dzień Kobiet, recital pianistyczny i warsztaty z obsługi telefonu dla seniorów odbędą się już niebawem. Zajęcia przyciągają bardzo wielu chętnych. W przypadku obowiązujących zapisów, miejsca trzeba rezerwować z wyprzedzeniem. Widzimy to, kiedy odwiedzamy popołudniowe zajęcia zumby. Uczestniczek zajęć jest więcej, niż przewidują organizatorzy. Gdy Panie rozpoczęły wspólną gimnastykę, na piętro wziąć zaglądały nowe osoby. Były zaciekawione zajęciami i nie ukrywały, że same chcą spróbować. – Ja w zajęciach zumby uczestniczę już chyba piąty raz. – mówi jedna z seniorek. – A ja jestem dopiero drugi raz ale bardzo mi się tu podoba. Dowiedziałam się o zumbie od koleżanki która tu stoi obok. – komentuje inna z pań. – Powoli będziemy się wciągać też w inne zajęcia! – deklaruje ich koleżanka. – Te i inne zajęcia tutaj są nam bardzo potrzebne. Nie chciałybyśmy aby to się skończyło – potwierdzają trenujące seniorki. – Teraz prowadzimy zumbę dwa razy w tygodniu ale chyba będziemy musieli jeszcze jedne zajęcia dodać, tak duże jest zainteresowanie. Nawet jeśli przekroczymy założoną ilość osób ciężko chętnym Paniom odmówić – dodaje trenerka.

Potwierdzają to statystyki. W okresie 6 grudnia – 14 lutego 2024, w zajęciach wzięło udział 1083 seniorów. W samym 2024 roku odbyło się tu około 70 wydarzeń, w których organizację angażuje się wiele fundacji i stowarzyszeń.

Kawka w Pewexie i niezbędna pomoc

Parter Centrum Seniorów przeznaczono na punkt informacyjny i kawiarenkę. W punkcie powitalnym z pomocą pracownika Centrum, można wypełnić wniosek o Bydgoską Kartę Seniora lub pobrać kopertę życia. To również miejsce, gdzie można uzyskać informację o nadchodzących wydarzeniach i zapisać się na nie. W głębi pomieszczenia można zrelaksować się przy kawie w Pewex Cafe. Zarówna nazwa, menu jak i wystrój punktu gastronomicznego nawiązują do czasów młodości seniorów. W Pewexie przeżywamy też kulinarną podróż do przeszłości. W witrynce m.in. blok czekoladowy, sernik z rodzynkami, szyszki, sałatka jarzynowa czy też tatar i zimne nóżki. Do tego kawka Pierestrojka, PRLatka lub Plujka. Pewex Cafe to miejsce otwarte dla wszystkich gości z ulicy.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter