Chleb, bułki i ciasto przez całą dobę. W Bydgoszczy mamy taką piekarnię

Piekarnia Codzienna to pierwsza, całodobowa piekarnia w Bydgoszczy. Lokal powstał na Wzgórzu Wolności w pasażu handlowym przy ul. Słowiańskiej 18 (wjazd także od Wojska Polskiego). Wcześniej w tym miejscu był sklep Pepco.

Wszystkie produkty są wyrabiane na miejscu. W bocznej ścianie znajduje się z okno, z którego można podpatrzeć pracę piekarzy i cukierników. W nocy, gdy na zapleczu pieczone są bułki i chleby na rano, pracownicy chętnie nas obsłużą.

Chleb, ciasto i kawa

W ofercie znajdziemy pieczywo powstaje w oparciu o tradycyjne receptury oraz naturalne składniki. To także miejsce, gdzie kupimy tradycyjnie ciasta, takie jak szarlotka, sernik, tiramisu czy wz ale również pączki w przeróżnych smakach. – Produkty wyrabiane są na bieżąco przez całą dobę. Są wysokiej jakości, gdyż zatrudniamy piekarzy rzemieślników. Nie stosujemy żadnych polepszaczy smaków ani barwników – mówi Krzysztof Skucha, właściciel sieci Piekarnia Kawiarnia Codziennie.

Słodkości możemy skosztować w połączeniu z aromatyczną kawą. Jeśli szukamy coś na ząb, dostępne są kawałki pizzy al’taglio pieczonej według włoskiej receptury na cienkim cieście z dodatkiem wielu składników.

Piekarnia Cukiernia Codzienna / fot. nadesłane

Pomysł na piekarnię całodobową

Historia piekarni rozpoczęła się na Śląsku w 2017 roku. W Bielsku-Białej otwarto pączkarnię „Tłusty Czwartek”.” Biznes na tyle się rozkręcił, że w jej miejsce utworzono Piekarnię Kawiarnię Codzienną. Przez kolejne lata powstały nowe punkty w Rudzie Śląskiej, Czechowicach Dziedzicach, Piekarach Śląskich i Gliwach.

D;aczego akurat wybraliście Bydgoszcz?

– Mieliśmy w planach ekspansję naszej marki poza województwo śląskie. Akurat zgłosił się do nas chętny właśnie z tego miasta z konkretnym planem, dlatego podjęliśmy współpracę – mówi Krzysztof Skucha, właściciel sieci.

Choć w naszym mieście jest to dość odważny pomysł, właściciel spółki tłumaczy, że na Śląsku jest sporo całodobowych piekarń, które cieszą się dużym zainteresowaniem – Niektórzy niedowierzają, że można sprzedawać z powodzeniem chleb w środku nocy. Na Śląsku funkcjonuje dużo takich lokali. Ludzie, którzy kończą pracę o drugiej w nocy lub idą na poranną zmianę, zajeżdżają do nas po pieczywo czy kawę – opowiada. Skucha

– W Bydgoszczy mamy duże zainteresowanie w dzień. Tworzą się kolejki. Jeśli chodzi o porę nocną, wszystko musi się powoli rozkręcić – dodaje.

Oprócz działalności zarobkowej, piekarnia przyjmuje też charakter przedsiębiorstwa społecznego. Franczyzobiorcami są dwie spółki non profit MB 7 i MAG 5, które otrzymały dotację z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Dzięki temu można było utworzyć 20 etatów dla osób wykluczonych na rynku pracy z różnych z różnych powodów.

Cały czas poszukiwane są osoby na stanowiska: piekarza, cukiernika, sprzedawcy. Zainteresowani mogą dzwonić na numer 699 712 875.

Bydgoszcz Informuje. Miasto na co dzień. Zapisz się na nasz newsletter!

Udostępnij: Facebook Twitter