Co, gdzie, kiedy w Bydgoszczy. Weekend pełen atrakcji. Od baśniowego ogrodu po rodzinne pikniki

Co wybrać, kiedy i gdzie iść na weekendowe imprezy. W Bydgoszczy jest wiele atrakcji do wybrania. Warto skorzystać z tych propozycji. Zapraszamy!

Baśniowy Ogród Świateł

Wyspa Młyńska i park Kochanowskiego rozbłysną w sobotę i niedzielę (24 i 25 września) w godz. 20-23 wieloma świetlnymi instalacjami, przenosząc mieszkańców do tajemniczego świata baśni, w którym wszystko jest możliwe – zapowiadają organizatorzy Baśniowego Ogrodu Świateł. – Tegoroczna edycja zostanie rozszerzona o kolejne miejsce. Iluminacje świetlne pojawią się na Wyspie Młyńskiej. Do jednej z atrakcji będzie można nawet wejść od piątku – zdradza sekret Małgorzata Perszutów z bydgoskiej Fundacji Kultury Pozytywka, która organizuje Baśniowy Ogród Świateł.

Vintage Photo Festival

Vintage Photo Festiwal. Fot. R. Sawicki

W piątek (23 września) rusza Vintage Photo Festival, jedyne tego typu wydarzenie na świecie poświęcone fotografii analogowej. Ósma już edycja potrwa w Bydgoszczy niemal dwa tygodnie. Fundacja Fotografistka, pomysłodawca i organizator festiwalu, przygotowała w tym roku wystawy, pokazy filmowe, spotkania autorskie, warsztaty, wycieczki, pokazy i panele dyskusyjne. Cały program – TUTAJ.

Alicja w Krainie Czarów – balet w Operze Nova

Opasanie Opery Nova
Tancerze z „Alicji w Krainie Czarów” / Fot. B.Witkowski / UMB

Przez trzy dni, od piątku do niedzieli, Opera Nova zaprasza na baletowy, niezwykle kolorowy spektakl pt. Alicja w Krainie Czarów”. To przepiękna opowieść, która została doskonale przełożona na język tańca. Autorem choreografii jest Robert Bondara. Spektakle w piątek i sobotę o godz. 19, a w niedzielę o 18.

„Ewa Bem symfonicznie” – 60. Bydgoski Festiwal Muzyczny

W piątek o godz. 19. Filharmonia Pomorska zaprasza na czwarty koncert Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. Na estradzie pierwsza dama polskiego jazzu, Ewa Bem, przypomni swe najbardziej znane utwory z różnych okresów swej muzycznej kariery. Aranżacji dokonał Krzysztof Herdzin.

Siatkarze grają w I lidze

W sobotę o godz. 17, w hali Immobile Łuczniczka, siatkarze Visły ProLine zagrają drugi mecz ligowy. Ich rywalem jest BAS Białystok.

Kadra zespołu Visła Proline

Jesienny Kiermasz Ogrodniczy

W sobotę i niedzielę, od godz. 10 do 17 przy hali Immobile Łuczniczka, tradycyjny Jesienny Kiermasz Ogrodniczy z wielkim wyborem roślin i kwiatów. Na miłośników zieleni czekają producenci oferujący różnorodny materiał roślinny do ogrodu, na działkę, czy na balkon. Zakupić będzie można m.in. drzewka i krzewy owocowe, drzewka i krzewy ozdobne, formy pienne, cebule kwiatowe, byliny, trawy, krzewy i rośliny jagodowe, rośliny iglaste i liściaste, wrzosy, róże, hortensje  i wiele innych. Ofertę roślinną uzupełnią m.in. miody oraz wyroby i potrawy regionalne.

„Opowieści z Narnii” – premiera w Teatrze Kameralnym

Zapowiedź spektaklu Opowieści z Narni
Zapowiedź spektaklu Opowieści z Narnii / Fot. B.Witkowski / UMB

W sobotę, o godz. 16, na rozpoczęcie sezonu w Teatrze Kameralnym premiera „Opowieści z Narnii” – wspaniała opowieść o przyjaźni. Drugi spektakl – w niedzielę także o 16.

Spektakl dla dzieci w Teatrze Polskim

Natomiast w Teatrze Polskim także spektakle dla dzieci. „Plastusiowy pamiętnik” w sobotę, o godz. 16 oraz niedzielę – o godz. 11. Historia nieporadnego, pomarańczowego ludzika zaciekawi nawet tych najbardziej niecierpliwych widzów. Przygody piórnikowych mikrusów będą dla dzieci zajmującą przygodą, pełną humoru i mądrości. Przedwojenny tekst Kownackiej stanie się na deskach teatru uniwersalną opowieścią o przyjaźni.

Festiwal „Muzyka w Willi Blumwego”

V. Festiwal „Muzyka w Willi Blumwego” w roku 2022 to kameralne muzyczne spotkania z artystami najlepszej próby w lokalizacjach o ciekawej, historycznej przeszłości. Vadim Brodski, Marcin Masecki, Emanuel Salvador, Adam Kośmieja, Cracow Duo – znakomity zestaw wykonawców, gwarantujących pięć muzycznych wieczorów w wyjątkowym towarzystwie. Na inaugurację, 24 września w auli Copernicanum (początek o 19) wystąpi Vadim Brodski, który postanowił świętować 45. rocznicę wygrania Międzynarodowego Konkursu im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

Święto Pomorskiej i Londynka

24 września na ulicy Pomorskiej, będzie wszystko, czego nie udało się zrealizować  ze względu na warunki atmosferyczne w pierwotnym terminie. W sobotę od godziny 11.00 do 17.00 ponowne spotkanie na ulicy Pomorskiej z mieszkańcami Bydgoszczy.  Będzie spacer historyczny po Londynku, animacje i atrakcje dla dzieci, trening piłkarski z BKS Chemik. Zagra bydgoska kapela Cynamony, będzie Zumba i ” Londyński mural” ze starych banerów.

Rodzinny piknik w Fordonie

Niedzielę (25 września) warto spędzić na miejskim stadionie przy ul. Sielskiej w Fordonie. Już od godz. 12 zacznie się tam rodzinny, sportowy piknik. Jedną z największych atrakcji będzie charytatywny mecz Samorządowcy kontra Dziennikarze – godz. 14. Więcej – przeczytasz TUTAJ.

Zabytkowe autobusy pojadą w weekend

Ostatnia szansa dla miłośników zabytkowej motoryzacji w tym roku! Miasto Bydgoszcz oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy zapraszają na ostatnią już odsłonę bezpłatnych przejazdów zabytkowymi autobusami na liniach miejskich. Klasyki będziecie mogli spotkać na linii 53bbo w relacji Dworzec Błonie – Łukasiewicza, w dniach 24-25 września. Szczegóły i rozkład TUTAJ.

Festyn „Gramy dla Onko”

Festyn charytatywny ,,Gramy dla Onko ” odbędzie się 25 września, w godz 10-17, w hali Immobile Łuczniczka w Bydgoszczy. Wstęp WOLNY Masa atrakcji i występy artystów. Cały dochód zostanie przekazany na wsparcie psychologiczne dla dzieci i rodziców z Onkologii.

Zostań turystą w swoim mieście

Ostatnia wycieczka w ramach cyklu „Zostań turystą w swoim mieście”. Całą akcję, która została wsparta przez Bydgoski Budżet Obywatelski zakończy spacer po bydgoski Bartodziejach. Waszym przewodnikiem będzie Piotr Weckwerth – Turystyka bez filtrów. Start w niedzielę o godz. 10 na plaży nad bydgoskim Balatonem. Udział jest bezpłatny.

Natomiast w niedzielę o 16. wycieczka po Osiedlu Leśnym. Zbiórka na skwerze im. Teresy Ciepły (przed drogerią „Rossmann”. Wycieczka odbywa się w ramach projektu „Bydgoskie osidla BEZ TAJEMNIC” dofinansowanego ze środków Miasta Bydgoszczy. 

Udostępnij: Facebook Twitter