Darmowe czipowanie zwierząt w Bydgoszczy – zaprasza Fundacja Safe Animal

W sobotę na parkingu przy pętli autobusowej w Myślęcinku zaparkuje Czipobus – będzie można zaczipować swoje zwierzę. Akcję organizuje Fundacja Safe Animal.

Głównym celem Fundacji Safe Animal jest walka z bezdomnością zwierząt, dlatego też od zeszłego roku po całej Polsce jeździ Czipobus, w którym pracownicy Fundacji, za darmo, czipują zwierzęta.

Czipowanie i rejestracja zwierzaka zabezpiecza go przed bezdomnością. Na mikroczipie wprowadzonym pod skórę pupila właściciel rejestruje swoje dane, które mogą zostać odczytane przez schronisko, lekarza weterynarii lub/i służby mundurowe w przypadku jego zaginięcia – informują organizatorzy wydarzenia.

Co zrobić, aby zarejestrować zwierzaka w czipobusie i go oznaczyć? Właściciel musi spełnić dwa warunki – zabrać ze sobą książeczkę zdrowia zwierzaka oraz przynieść i okazać swój dowód osobisty. Uwaga – koty i króliki należy przynieść w transporterze.


Oprócz darmowego czipowania Fundacja Safe Animal prowadzi również inne działania na rzecz walki z bezdomnością zwierząt m.in: stworzona została darmowa aplikacja „SAFE-ANIMAL”, dzięki której można zgłosić alert o zaginionym lub znalezionym zwierzaku. Wszystkie osoby znajdujące się w okolicy otrzymują powiadomienie „push” na telefon, dzięki czemu pupil może szybciej wrócić bezpiecznie do domu.

Fundacja uruchomiła również infolinię, która umożliwia bezpośredni kontakt z pracownikami fundacji np. służbom porządkowym, które chciałyby zweryfikować dane zapisane w numerze mikroczipa lub zgłosić odnalezienie zwierzęcia i skontaktowanie się z jego właścicielem.

Czipowanie odbędzie się w sobotę 27 maja (od godz. 12.00 do 15.00) w Myślęcinku przy ul. Gdańskiej 173 (parking przy pętli autobusowej).

Więcej informacji o działalności fundacji znaleźć można na stronie ️safe-animal.eu/pl, harmonogram czipowania dostępny jest na czipobus.pl

Najciekawsze informacje z miasta – zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter