Wakacje w mieście. Rozpoczynają się zapisy na bydgoskie półkolonie. Jest ponad 3600 miejsc

Bydgoskie półkolonie odbędą się po raz piąty

W poniedziałek (29 maja) rozpoczynają się zapisy na „Bydgoskie półkolonie 2023”. Będą prowadzone tylko elektroniczne. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Początek zapisów elektronicznych w poniedziałek (29 maja). Będą trwać do niedzieli (4 czerwca). Bydgoskie półkolonie organizowane są przez miasto po raz piąty. W półkoloniach mogą brać udział uczniowie bydgoskich szkół do 13. roku życia. Każdy uczeń może skorzystać maksymalnie z dwóch tygodniowych (pięciodniowych) turnusów. Rodzic pokrywa jedynie koszt wyżywienia oraz wyposaża dziecko w Bydgoską Kartę Miejską. Półkolonie będą odbywać się w  dziewięciu turnusach, w 35 szkołach i placówkach prowadzonych przez miasto Bydgoszcz.

Bydgoskie półkolonie – piąta edycja

Z letniego wypoczynku skorzysta ponad 3600 uczniów. Uczestnicy będą objęci opieką w godzinach 7.30 – 15.30. Przewidziano blok zajęć integracyjnych na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe w salach sportowych i na boiskach, a także w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w bydgoskich instytucjach kultury, zaplanowano wycieczki, plenery plastyczne, warsztaty teatralne, taneczne i wokalne. W ramach półkolonii wyświetlane będą też filmy.

Warunkiem uczestnictwa w półkoloniach jest posiadanie legitymacji szkolnej i Bydgoskiej Karty Miejskiej. Udział w półkoloniach jest bezpłatny, z wyjątkiem opłaty za posiłki (150 zł) – zwolnieni są z nich rodzice i opiekunowie dziecka upoważnieni do bezpłatnego korzystania z posiłków w szkole oraz uczniowie, którzy mają przyznane stypendium szkolne.

Zapisać dziecko trzeba elektronicznie na stronie https://pozaszkolne.vulcan.net.pl/bydgoszczpolkolonie. W zakładce „Oferta” znajduje się lista placówek, w których będą odbywać się półkolonie, wraz z terminami.

Uwaga: zgłoszenia elektronicznego należy dokonać w terminie: od 29 maja, od godz. 10.00 do 4 czerwca do godz. 23.59. W przypadku większej liczby chętnych niż miejsc decydowała będzie kolejność zgłoszeń.

Można już teraz na stronie naborowej zapoznać się z miejscami i terminami półkolonii, jak również z opisem zasad naboru.

Udostępnij: Facebook Twitter