Ferie 2024 w Bydgoszczy coraz bliżej. Sprawdźcie, gdzie można ciekawie spędzić czas

Mali bydgoszczanie rozpoczną tegoroczne ferie 12 lutego. Międzysemestralna przerwa potrwa dwa tygodnie i zakończy się 25 lutego. Nawet, jeśli nie spadnie śnieg, w mieście nie będzie nudy.

Uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego rozpoczną w tym roku swój zimowy wypoczynek jako ostatni w Polsce. Wspólnie z nimi przerwę w nauce odbywać będą dzieci z lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Trudno przewidzieć, czy zimowa aura utrzyma się w Bydgoszczy. Nie trzeba jechać daleko, aby dziecko mogło ciekawie i twórczo spędzić wolny czas. Na czas ferii w mieście zaplanowanych zostało wiele angażujących wydarzeń i aktywności.

Twórcze zimowisko w Młynach Rothera

Bydgoszcz zimą
Młyny Rothera w zimowej odsłonie/ Fot. B.Witkowski / UMB

Już po raz kolejny Młyny zapraszają do dobrej i mądrej zabawy. W programie Twórczego Zimowiska znalazły się m.in. warsztaty ornitologiczne, tematyczne spotkania na wystawach stałych, oraz wiele innych twórczych aktywności. – Zapraszamy na różnorodne spotkania edukacyjno-plastyczne, które pozwolą dzieciom odkryć tajniki przyrody czy historii. Warsztaty mają charakter popularnonaukowy, jednak oprócz walorów edukacyjnych, istotne są w nich również dobra zabawa oraz wzmacnianie u dzieci kompetencji społecznych. Wierzymy, że tego typu aktywności sprostają oczekiwaniom  najmłodszych i sprawią, że ferie spędzane w mieście będą pod znakiem dobrej zabawy! – mówi Anna Stempska, kierowniczka Działu Programowego Młynów.  

W programie zaplanowano spotkania, które odbywają się w różne dni tygodnia przed południem. Do udziału w młyńskich aktywnościach organizatorzy zapraszają dzieci wraz z opiekunami. Twórcze zimowisko w Młynach to zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat. Warsztaty odbędą się w wybrane dni tygodnia w terminie 12-23 lutego, w godz. 10.30-12.30. Udział w zajęciach jest odpłatny, bilety są dostępne online oraz w kasie w Młynach Rothera. 

Ferie 2024 w Bydgoszczy. Kreatywnie w Galerii

Nie chodzi tu wcale o ferie w centrum handlowym. Młodych bydgoszczan w swoje progi zaprasza Galeria Miejska BWA. 13 i 14 lutego uczniowie spotkają się wspólnie z kuratorkami Galerii, by obejrzeć wystawę Marty Jamróg. Uczestnicy spotkania zainspirowani pracami artystki będą następnie starali się zaprojektować angażujące wlepki, mówiące o miejscu przyrody, ludzi, zwierząt i roślin w otaczającej rzeczywistości.

Na wydarzenie obowiązują zapisy telefoniczne 52 339 30 62 lub poprzez wiadomość e-mail przesłaną na jeden z podanych adresów:
agnieszka.gorzaniak@galeriabwa.bydgoszcz.pl
karolinapikosz@galeriabwa.bydgoszcz.pl

Projektowo na Politechnice

W dniach 12-16 lutego Wydział Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej zaprasza młodzież z Bydgoszczy i okolic na twórcze spędzenie wolnego czasu w ramach Ferii z WSP. Najbardziej kreatywny wydział PB organizuje szereg warsztatów – a wśród nich: introligatorskie, projektowania moodboardów, kreowania trendów modowych, ceramiczne czy też projektowania wnętrz. Dodatkowo w czasie warsztatów z rysunku kandydaci na studia na wydziale będą mieli możliwość przygotowania portfolio na egzamin wstępny na kierunki prowadzone przez WSP.

Zapisy trwają do 07.02.2024 r. i odbywają się poprzez formularz: https://forms.gle/t944N2GZQYrG1Mdm8

Warsztatowo w Pałacu Młodzieży

Chociaż ferie to czas wolny od szkoły, warto wykorzystać wolny czas na pogłębianie swojej wiedzy. Pałac Młodzieży przygotował dla uczniów ofertę zimowych warsztatów otwartych – wśród nich przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego, matematyczne czy przygotowujące do rozszerzonej matury z chemii. Młodzi pasjonaci techniki mogą wybrać warsztaty informatyczne „Symulator drona” czy „Modelowanie obiektów 3D w programie Blender”. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. Zapisy w sekretariacie Pałacu Młodzieży, tel. 695 204 101.

Zimowe półkolonie w MDK-ach

Młodzieżowe Domy Kultury w Bydgoszczy przygotowały bogatą ofertę zimowych półkolonii dla dzieci. W zależności od zainteresowań ucznia, do wyboru m.in. półkolonie taneczne, ferie z szachami, zima na sportowo czy też warsztaty plastyczne. Szczegółowa oferta i zasady zapisów na zimowe zajęcia znajdziecie na stronach poszczególnych MDK-ów. Zimowe półkolonie organizuje także Pałac Młodzieży i szkoły podstawowe.

Dla małych piłkarzy

Akademia Piłkarska Chemika zaprasza na zajęcia dla chłopców i dziewczynek urodzonych w latach 2012-2017. Ferie „na boisku” odbędą się w dniach od 12 do 16 lutego w godzinach 8-16. W programie zajęć m.in. treningi piłki nożnej, trening motoryczny, trening sztuk walki, gry i zabawy ruchowe, futsal, wyjście do LaserFight Arena Bydgoszcz, warsztaty z Centrum Edukacyjnym Robo Project, zajęcia taneczne, warsztaty i pokaz iluzjonisty Arkadiusza Wiatrowskiego oraz gry planszowe. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Teatralne ferie

Międzynarodowy Dzień Teatru
Międzynarodowy Dzień Teatru / Fot. B.Witkowski / UMB

Dotknij Teatru. Wyjątkowe ferie w Teatrze Kameralnym to cykl zajęć dla dzieci w wieku 8-12 lat. Do wyboru zajęcia scenograficzne, aktorskie lub choreograficzne, prowadzone przez aktorów Teatru Kameralnego. Uczniowie będą mieli okazję wcielić się w postaci ze spektaklu „Bajki dla niegrzecznych dzieci”. 5-dniowe warsztaty zakończą się nagraniem teledysku do piosenki, którą uczestnicy nagrają wspólnie z aktorami w teatralnym studio nagrań. W cenę warsztatów wliczony jest bilet na spektakl.

Plan zajęć:

  • 28 stycznia, 16:00-17:00 – pokaz spektaklu „Bajki dla niegrzecznych dzieci” (w cenie warsztatów 2 bilety – dla dziecka i opiekuna)
  • 30 stycznia, 9:00-14:00 – gry i zabawy teatralne; poznanie kulis teatru i specyfiki pracy w teatrze; tajniki pracowni teatralnych: jak działa scenografia, czym różni się marionetka od pacynki; spotkanie z autorem scenariusza spektaklu „Bajki dla niegrzecznych dzieci”, Szymonem Jachimkiem (prowadzenie: Karolina Suchodolska, Szymon Jachimek, pracownie teatralne)
  • 31 stycznia, 9:00-14:00 – warsztaty wokalne oraz nagranie piosenki w teatralnym studio nagrań (prowadzenie: Katarzyna Chmara, Katarzyna Kłaczek)
  • 1 lutego, 9:00-14:00 – warsztaty aktorskie; praca nad fragmentem scenariusza spektaklu – wchodzenie w rolę, eksponowanie humoru, improwizacja (prowadzenie: Katarzyna Chmara)
  • 2 lutego, 9:00-14:00 – warsztaty choreograficzne; ekspresja ruchu, taniec (prowadzenie: Katarzyna Kłaczek)
  • 3 lutego, 9:00-14:00 – wspólne tworzenie teledysku z wykorzystaniem nagranej piosenki i wszystkich umiejętności nabytych w toku warsztatów; zakończenie zajęć (prowadzenie: Katarzyna Chmara, Katarzyna Kłaczek, Karolina Suchodolska, Radosław Drygas)
  • 11 lutego (dla zainteresowanych), 9:00-11:00 – premiera teledysku w Teatrze Kameralnym, podsumowanie warsztatów, pożegnanie uczestników

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter