Finał WOŚP w Bydgoszczy. Wystąpią Kali i Gibbs. Poza tym sporo innych atrakcji. Co się dzieje w mieście?

W niedzielę, 29 stycznia, będziemy pomagać i bawić się podczas kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Bydgoszczy odbędzie się koncert na Starym Rynku. W mieście odbędzie się też sporo innych imprez. Dla siebie znajdą coś fani sportu, miłośnicy kina czy fani aut zabytkowych.

Jak zawsze, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na bydgoskie ulice wyjdą setki wolontariuszy. W tym roku zgłosiło się ponad 700 osób. W tym roku będziemy świętować 31. finał akcji zapoczątkowanej przez Jurka Owsiaka.

Teraz zagramy, aby wygrać z sepsą. Celem zbiórki jest zakup sprzętu dla polskich szpitali, który szybkiej identyfikuje bakterię, doprowadzającą do zakażenia sepsą. To choroba z wciąż wysoką śmiertelnością, dochodzącą nawet do 50%.

Przejazd rowerem i wiosłowanie na ergometrze

Świętowanie rozpoczniemy już w piątek, 27 stycznia, od przejazdu Bydgoskiej Masy Krytycznej. Trasa jak zawsze będzie przebiegać bydgoskimi ulicami, liczy około dziesięciu kilometrów. Przed i po wyjeździe będzie można dorzucić do puszki.

W sobotę 28 stycznia, w Centrum Handlowym Rondo przy ul. Kruszwickiej odbyło się „Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Bydgoszcz będzie walczyć z dziewięcioma miastami z całej Polski o jak najdłuższy dystans przewiosłowany na ergometrze dla WOŚP. Kilometry i pieniądze do puszki można dorzucać od 10.00 do 19.00. Także w sobotę, w restauracji „Zatoka” przy ul. Floriana odbędzie się koncert „Nasercowanie granie”. Podczas imprezy zbierane będą datki na WOŚP.

W sobotę Samorząd Studencki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zaprasza w progi uczelni do budynku budynku Collegium Copernicanum UKW (ul. Kopernika 1). Studenci zaplanowali koncerty, pokazy i licytacje. Razem z nimi nasze czerwone serduszka zabiją mocniej.

Plan wydarzenia:

15.30 – oficjalne otwarcie,
16.00 – 16.30 – występy studentów Wydział Edukacji Muzycznej UKW,
16.30 – 17.00 – pokaz Szkoły Tańca Bailamos,
17.00 – 17.30 – występ Ady Rychwalskiej,
16.30 – 17.00 – Zumba prowadzona przez Anetę Witek z Organic Fitness Balaton,
18.00 – 18.45 – występ Monika Susłyk Band,
19.00 – oficjalne zakończenie.

Finał WOŚP. Koncert i światełko do nieba

W dzień finału, 29 stycznia, na Starym Rynku stanie duża scena. Finałowy koncert rozpocznie się o godz. 12.15. Wśród największych gwiazd będą Gibbs i Kali. Ich utwory mają miliony wyświetleń na platformach streamingowych. O 20.00 odbędzie się tradycyjny pokaz fajerwerków – światełko do nieba.

Program koncertu:

12.15 – T.1 Dance – Company
13.00 – Szkoła Muzyczna Yamaha
14.00 – Grafitti
15.30 – Butelki Zwrotne
17.00 – Lila
17.30 – Bydzia-com-band!
18.30 – Kali
19.00 – Roan
20.00 – światełko do nieba
20.15 – Gibbs & DopeHouse

Koncert poprowadzą Jakub Graczykowski, znany z wielu imprez sportowych i nie tylko oraz Michał Moczadło z bydgoskiego sztabu WOŚP.

Na płytę Starego Rynku wjadą motocykle, samochody offroadowe. A ci, co marzą o byciu strażakiem, będą mogli wejść do wozu Ochotniczej Straży Pożarnej w Osielsku. Wyjedziemy także do symulatorów roller coaster 5D oraz samochodu ciężarowego.

W niedzielę, orkiestra zagra nie tylko na Starym Rynku. Wiele bydgoskich instytucji organizuje własne imprezy i wydarzenia wspierające WOŚP.

W MCK „Johnnny” za datek do puszki

Miejskie Centrum Kultury za wrzucenie datku do puszki oferuje obejrzenie filmu w kinie Orzeł. Od godz. 12.00 emitowane będą filmy dla dzieci. Propozycją dla starszych jest „Johnny”, czyli zekranizowana historia księdza Jana Kaczkowskiego, która poruszyła wielu widzów w Polsce. Początek o godz. 13.00. miłośnicy biegania dobrze odnajdą się podczas 3. Treningu Serduszkowego. Mile widziani są również spacerowicze czy chodziarze z kijami. Start o 9.30 ze skrzyżowania ul. Hipicznej i Rekreacyjnej. Między 9.45 a 10.30 z parkingu Pesy ruszy karawana zabytkowych aut. Stare pojazdy wyjadą z Bydgoszczy i przejadą przez Łochowice, Nakło i Gliszcz. Na uczestników wyprawy, w czasie drogi, będą czekać motoryzacyjne atrakcje. W zeszłym roku kolumna sięgnęła niemal 70 pojazdów. O 10.00 przy kładce w Rynkowie rozpocznie się otwarty trening kolarstwa przełajowego CX, organizowany przez N-Bike Academy.

Wesprzyj WOŚP przez aukcje lub e-skarbonkę

Aukcje bydgoskiego sztabu WOŚP dostępne są TUTAJ. Trwa licytacja m. in. legendarnego już makowca Rafała Bruskiego oraz możliwość spędzenia dnia w Urzędzie Miasta z prezydentem Bydgoszczy. Jest też koszulka z podpisem Jacka Góralskiego, 21-krotnego reprezentanta Polski w piłce nożnej czy plastron z autografem mistrza świata na żużlu z 2010 roku, Tomasza Golloba. Wylicytować też można dziesięć lekcji języka hiszpańskiego z Miss Polonia Województwa Kujawsko – Pomorskiego, bydgoszczanką, Klaudią Archacką. Ci, którzy nie spotkają wolontariusza i nie mogą wziąć udziału w żadnym orkiestrowym wydarzeniu, a chcą pomóc – mogą wesprzeć akcję Jerzego Owsiaka poprzez wpłatę do e-skarbonki. Swoją zbiórkę uruchomił bydgoski oddział WOŚP.

W zeszłym roku podczas finału, ze wszystkich aukcji oraz za pośrednictwem e-skarbonki bydgoszczanie zebrali ponad 600 tysięcy złotych.

Zapisz nas do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter