„Głosy dla Hospicjum”. Charytatywny koncert Adeli Konop i Lubelskiej Federacji Bardów w Filharmonii Pomorskiej

W Filharmonii odbędzie się koncert zorganizowany w szczytnym celu / Fot. B.Witkowski/UMB

W sobotę, 30 września o godzinie 18 w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się koncert charytatywnym. Wystąpią na nim bydgoszczanka, uczestniczka programu The Voice of Poland, a także artyści z Lublina upowszechniający folklor kresów.

Koncert organizowany jest przez bydgoskie Stowarzyszenie im. Sue Ryder, które działa na rzecz dzieci, dorosłych przewlekle i nieuleczalnie chorych oraz niepełnosprawnych, jak i integracji osób starszych.

Na scenie wystąpi Lubelska Federacja Bardów, która czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu oraz bydgoszczanka Adela Konop – absolwentka wokalistyki jazzowej na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, w tym m.in. Grand Prix Ladies Jazz Festival 2018. Uczestniczka programu The Voice of Poland.

Bilety „cegiełki” można nabyć w cenie 50 zł sklepach charytatywnych Sue Ryder przy ul. Drukarskiej 6, Dworcowej 33 oraz w Centrum Trzeciego Wieku przy ul. Rupniewskiego 11. Bilety można także zamówić telefonicznie i odebrać w dniu koncertu. Kontakt do stowarzyszenia: 606 661 666.

Będziemy mogli spotkać się w Filharmonii Pomorskiej, by symbolicznie i duchowo wesprzeć tych, którzy cierpią z powodu chorób oraz podziękować za niezwykły trud opieki personelowi medycznemu oraz wolontariuszom. To oni przynoszą ulgę w cierpieniu i pomagają pacjentowi i całej jego rodzinie, w pogodzeniu się z chorobą i śmiercią. Ich wiedza, wsparcie i wysiłek stanowią nieocenioną pomoc w zmaganiach z najtrudniejszymi chorobami. Niech ten koncert doda sił i determinacji wszystkim, którzy walczą ze śmiertelnymi chorobami – przekazuje Stowarzyszenie im. Sue Ryder.

Tegoroczny koncert odzwierciedli ideę działań Stowarzyszenia im. Sue Ryder. Przedsięwzięcie ma uwrażliwić lokalne społeczeństwo na problemy osób wymagających szczególnie troskliwej opieki i rehabilitacji, a także przyczyniło się do wsparcia działalności stowarzyszenia. Promowanie opieki paliatywnej i hospicyjnej poszerza wiedzę i świadomość społeczną w tym zakresie, a także uczy empatii. Koncert wpisuje się w obchody Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter