Jak ma wyglądać Kanał Bydgoski po rewitalizacji. Spacer badawczy w ramach społecznych konsultacji

Kanał Bydgoski to jeden z symboli miasta. Ma zostać kompleksowo zrewitalizowany. Część prac już trwa lub została zakończona / Fot. B. Witkowski/UMB

We wtorek (18 czerwca) będzie można posłuchać, jak ma wyglądać Kanał Bydgoski po rewitalizacji. Spacer badawczy z udziałem autora projektu odnowy kanału to jeden z elementów społecznych konsultacji dotyczących tej inwestycji.

Konsultacje społeczne ws. Kanału Bydgoskiego trwają od 7 czerwca i zakończą się 28 czerwca. Mają zasięg ogólnomiejski. Mogą wziąć w nich udział wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy. Swoje opinie można wyrazić w on-line. Ankieta konsultacyjna dostępna jest w internecie.

Miasto zaprasza także wszystkich zainteresowanych tematem na spacer badawczy, który odbędzie się 18 czerwca w godz. 17-19. To wyjątkowa okazja, że spotkać się i bezpośrednio porozmawiać z autorem koncepcji rewitalizacji, architektem, Janusz Pulikowskim. Zbiórka – w Muzeum Kanału Bydgoskiego przy ul. Staroszkolnej 10. Miejsce zostanie oznaczone winderami „Bydgoskich Konsultacji” i będzie można także tam wypełnić ankietę konsultacyjną. Nie trzeba się zapisywać. Poza Januszem Pulikowskim spacer poprowadzi także Tomasz Izajasz, kustosz Muzeum Kanału Bydgoskiego. Obecne będą także przedstawicielki Urzędu Miasta.

Spacer rozpocznie się od przejścia na ul. Wrocławską (tam przedstawienie informacji o zaprojektowanej bramie/wejściu do parku). Następnie uczestnicy spaceru udadzą się w kierunku Czarnej Drogi – obok terenu przy V śluzie a następnie – spacerując wzdłuż Kanału Bydgoskiego – w kierunku osiedla Miedzyń-Prądy (stadionu KS Gwiazda).

Więcej informacji o konsultacjach społecznych w Bydgoszczy na stronie www.bydgoskiekonsultacje.pl

Udostępnij: Facebook Twitter