Jak wygląda świat z perspektywy osoby niewidomej? Weronika Serocka pokazuje to w swoim debiutanckim utworze

13 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych. Tego dnia miał premierę debiutancki singiel Weroniki Serockiej pt.: „Alfabet”. To piosenka o tym, że czasem trzeba zamknąć oczy, żeby coś zobaczyć.

Debiutująca wokalistka jest związana z Bydgoszczą już od kilku lat. W naszym mieście aktywnie działa na rzecz kultury. Jest autorką warsztatów i koncertów pn.: „Sklejam Słowa”.

Weronika Serocka – śpiewająca pianistka

– Zawsze chciałam śpiewać ale zostałam pianistką. Zbliżam się do 30-tki i pomyślałam, że to może jest ten dobry moment, żeby oddalić od siebie wstyd i strach i nagrać piosenkę – mówi absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego. Swoje marzenie przekuła w rzeczywistość, czego efektem jest singiel „Alfabet”. Utwór mówi, że „czasem żeby coś zobaczyć, trzeba zamknąć oczy”.

Weronika Serocka zabiera nas w podróż po granicy empatii i dwóch różnych rzeczywistości, tworzących jeden, wspólny świat. W debiutanckim singlu na nowo definiuje pojęcie piosenki zmysłowej, skłaniając do refleksji i bliskości. Udowadnia, że patrzeć nie znaczy widzieć, a żeby odczytać emocje trzeba najpierw znać alfabet, którym zapisuje je drugi człowiek.

Do piosenki powstał klimatyczny teledysk. Wspólnie z wokalistką występuje w nim jej niewidoma przyjaciółka, Daria Barszczyk. Przeprowadza ją przez swój świat. Młode kobiety doświadczają życia za pomocą zmysłów innych niż wzrok.

Klip został zrealizowany na terenie Bydgoszczy i Zespołu Parkowo-Pałacowego w Ostromecku. Został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy. Autorami tekstu są Weronika Serocka i Rafał Miazga. Muzykę skomponowali Grzegorz Rdzak i Weronika Serocka.

Teledysk do piosenki „Alfabet” obejrzycie poniżej

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter