Kolejne narodziny w Myślęcinku. Felicja ma siostrę. Bydgoszczanie wybiorą dla niej imię

Młoda samica lamy jest dzieckiem Fiony i Shreka z Myślęcinka / Fot. Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy,

W bydgoskim ogrodzie zoologicznym w ciągu tygodnia narodzili się dwaj czworonożni mieszkańcy. Mała antylopa to Gaspar, a teraz sympatycy zoo mogą wybrać imię dla nowo narodzonej lamy.

W poniedziałek (3 czerwca) na świat przyszła samica lamy. To córka Fiony i Shreka. Ta para już rok wcześniej doczekała się pierwszego potomstwa. 3 maja 2023 roku urodziła się Felicja. O jej imieniu zdecydowali internauci przez głosowanie. Wybrali Felicję – w końcu tak miała na imię córeczka Fiony i Shreka, bohaterów przebojowego cyklu filmów o okropnym ogrze i księżniczce.

Teraz także bydgoszczanie mogą proponować imię dla kolejnej córki bydgoskich lam: Fiony i Shreka. Przypominamy jednak, że bohaterowie filmu mieli poza córką Felicją dwóch synków: Fergusa i Farkla. Zoo apeluje, żeby propozycje imienia umieszczać w komentarzu pod wpisem na Facebooku Zoo w Myślęcinku. – To może Debbie lub Coco jak dzieci osiołka ze Shreka – piszą bydgoszczanie.

Cztery najlepsze wybiorą pracownicy ogrodu i w czwartek (6 czerwca) poddadzą potem pod głosowanie na facebookowym profilu.

Kilka dniu temu w Myślęcinku na świat przyszedł samiec niali grzywiastej. Nadano mu imię Gaspar. Podobnie jak lama, podbił serca mieszkańców.

Dreamnight at the Zoo. Darmowe wejścia dla dzieci

Dostępne są jeszcze darmowe wejściówki na „Dreamnight at the Zoo, czyli Wieczór marzeń w ZOO”, który odbędzie się w Myślęcinku w piątek (7 czerwca). To specjalne wydarzenie dla dzieci z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Zaproszenia są dostępne aż do wyczerpania. Przed odebraniem warto skontaktować się z kasą zoo: 52 328 00 09 (wew. 16).

Młoda lama z Myślęcinka czeka na wybór imienia / Fot. Malwina Jankowska / Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy

W bydgoskim zoo, działającym już prawie 50 lat, mieszka ponad 1300 zwierząt. Od maja do sierpnia ogród otwarty jest codziennie w godz. 9.00-19.00, kasa (w godz. 9.00-18.30).

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter