Kolejny odcinek bulwarów nad Brdą do rewitalizacji – miasto rozstrzygnęło przetarg

Kosztem 35 milionów złotych spółka Strabag zrewitalizuje kolejny odcinek bulwarów nad Brdą – od ulicy Krakowskiej do ulicy Żabiej w okolicy mostu Pomorskiego.

W przetargu na rewitalizację bulwarów na odcinku od ulicy Krakowskiej do okolic mostu Pomorskiego złożono trzy oferty, propozycja spółki Strabag okazała się najkorzystniejsza. Przed rozstrzygnięciem przetargu konieczne było zwiększeniu budżetu inwestycji o dodatkowe 2 miliony złotych, na co zgodziła się Rada Miasta Bydgoszczy.

– Za nami udana i zakończona już inwestycja polegająca na rewitalizacji odcinka bulwarów od mostu Bernardyńskiego do ul. Uroczej – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Za cel postawiliśmy sobie jednak odnowienie nabrzeży nie tylko w Śródmieściu. Dlatego ogłosiliśmy ponowny przetarg na rewitalizację kolejnego odcinka bulwarów od ul. Krakowskiej do Żabiej (za mostem Pomorskim). Zakres zadania dostosowaliśmy do pozyskanych środków zewnętrznych.

Jakie zadania w ramach założonego budżetu zrealizuje wykonawca robót? Zaplanowano prace agrotechniczne i aranżację terenów zielonych, przebudowę nabrzeża, wymianę nawierzchni ścieżek dla pieszych, budowę asfaltowej drogi rowerowej, a także nowych odcinków ścieżek pieszo-rowerowych zwiększających dostępność bulwaru od strony ul. Jagiellońskiej. Do tego dojdzie montaż nowoczesnego oświetlenia, wyposażenie bulwaru w elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, tablice informacyjne), znakowanie nowych ścieżek, na wybranych odcinkach powstaną również miejsca do cumowania łodzi, tarasy widokowe oraz schody terenowe.

Inwestycja realizowana będzie w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Na wykonanie zadania Strabag – od momentu podpisania umowy – będzie miał 30 miesięcy.

To nie koniec inwestycji na bulwarach. Chodź brzegi rzeki nie są w zarządzie miasta, to wszystkim zależy na tym, by piękniały i stawały się coraz bardziej dostępne dla mieszkańców. Dlatego na połowę przyszłego roku zaplanowano ogłoszenie przetargu na kolejny odcinek – od ulicy Żabiej aż do ul. Kazimierza Wielkiego.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter