Komunikacja w Wielkanoc. Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów i tramwajów

W święta wielkanocne na bydgoskie ulice wyjedzie też mniej autobusów i tramwajów. Będą obowiązywały zmiany w rozkładzie jazdy.

Wielkanoc to czas spotkań w rodzinnym gronie. Ci, którzy planują podróż miejskim transportem, muszą zwrócić uwagę na zmiany w rozkładzie. W niedzielę, 9 kwietnia, oraz w poniedziałek, 10 kwietnia, komunikacja miejska funkcjonować będzie według niedzielnych rozkładów jazdy. Oznacza to rzadsze kursowanie autobusów i tramwajów.

To niejedyne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji. W środę, 5 kwietnia, wprowadzono zmiany rozkładu jazdy w dni powszednie na liniach tramwajowych nr 2, 6 i 8. Utrudnienia związane są z realizacją kolejnego etapu robót drogowych na ul. Toruńskiej i Kazimierza Wielkiego. Rozkład jazdy – TUTAJ.

Dzień po świętach rozpoczną się prace drogowe na ulicy Jeździeckiej, która zyska nową nawierzchnię. Na czas robót obowiązywać będą zmiany w dotychczasowej organizacji ruchu. Jezdnia przy ul. Jeździeckiej zostanie zwężona na dwóch odcinkach: od zatoki autobusowej przy ul. Gdańskiej do ulicy Wilgi oraz od ulicy Wilgi w kierunku ronda.
Ruch będzie odbywał się wahadłowo, sterowany ręcznie przez sygnalistów. Układanie nowej nawierzchni zajmie około tygodnia.

Informacje z Bydgoszczy – zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter