Kosmiczny paszport turystyczny – czyli jak podążać śladami Mikołaja Kopernika

Paszport turystyczny to dobre narzędzia do planowania krótkich wypadów po atrakcjach regionu – zdjęcie poglądowe / Fot. B. Witkowski /

Wystarczy aplikacja na smartfona, by zwiedzać ciekawe miejsca w regionie, zbierać punkty i wygrywać nagrody. Kosmiczny paszport turystyczny promuje atrakcje regionu.

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna od dobrych kilku lat promuje paszport turystyczny, „uprawniający” do zwiedzania najciekawszych, nie zawsze oczywistych, miejsc w naszym województwie. Tegoroczna edycja paszportów poprowadzi po najmłodszym wytyczonym szlaku kulturowym w regionie – Szlaku Kopernikowskim.

– Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc nigdy nie świeciły tak jasno na turystycznej mapie kraju i Europy. Rocznica urodzin naszego astronoma to kotwica medialna Polskiej Organizacji Turystycznej w promocji krajowej i zagranicznej. Wybór tematyki tegorocznego Paszportu Turystycznego był oczywisty. To doskonały pretekst do promocji turystycznej marki naszego województwa. Zapraszam w Konstelacje dobrych miejsc i zachęcam do wspólnej zabawy z aplikacją paszportową – mówi Beata Sawińska, prezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

Kosmiczny Paszport Turystyczny obejmuje w tym roku 21 miejsc związanych z życiem i dziedzictwem Mikołaja Kopernika. By zbierać punkty w aplikacji (trzeba ich zgromadzić minimum 100, by wziąć udział w konkursie z nagrodami) wystarczy „zameldować się” w wybranym miejscu. Niektóre z nich oferują dodatkowo gry terenowe, które są również punktowane. Każdy kto uzbiera (do 1 października) wymagana liczbę punktów, przejdzie do drugiego etapu konkursu, w którym należy podzielić się wrażeniami (w formie pisemnej) na temat odwiedzonego miejsca. Nagrody to m.in. elektryczna hulajnoga, kamera GoPro, teleskop czy vouchery do regionalnych atrakcji turystycznych.

Wcześniej paszporty istniały jako „dokument” papierowy, potem dołączyła aplikacja, obecnie by wziąć udział w zabawie wystarczy ściągnąć apkę i zainstalować ją na swoim telefonie. Kosmiczny Paszport Turystyczny można pobrać bezpłatnie z Google Play i App Store.

Najciekawsze informacje z miasta – zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter