Kryterium Asów na stadionie Polonii: Mają się zjawić gwiazdy żużlowej ekstraligi

Żużlowcy Abramczyk Polonii już wylewają siódme poty na sali gimnastycznej. Jerzy Kanclerz, prezes bydgoskiego klubu: Do sezonu przystąpimy w składzie, jaki mamy obecnie.

Szef bydgoskiej Polonii dementuje na łamach bydgoszczinformuje.pl pojawiające się od kilku dni nieoficjalne doniesienia, jakoby Abramczyk Polonia chciałaby pozyskać jeszcze jednego polskiego zawodnika. Wymieniani byli: Mateusz Szczepaniak, który miałby zostać wypożyczony z ZOOleszcz GKM-u Grudziądz czy Rosjanin Wadim Tarasienko, jeśli otrzymałby obywatelstwo polskie, o które się stara. Były także dywagacje dotyczące obsadzenia pozycji zawodnika poniżej 24. roku życia.

Zapytaliśmy więc Jerzego Kanclerza czy rzeczywiście planuje powiększyć kadrę.

– Chciałbym zaznaczyć, że redaktor, od którego wyszła ta informacja, pracuje dla portalu, w którym uważano, że niepotrzebnie zakontraktowałem Benjamina Basso, ponieważ nie będzie on mógł zastępować Daniela Jeleniewskiego. Okazało się, że to jednak ja znam lepiej regulamin. Wracając do pytania. Nie rozmawiałem z tymi zawodnikami. Oczywiście – Tarasienko, Szczepaniak, czy też Norbert Krakowiak i Mateusz Tonder na pozycji U24, to są wartościowi zawodnicy. Jednak uważam, że Szymona Szlauderbacha stać na równie dobry poziom, a nawet i lepszy. Takim składem, jaki mamy teraz, przystąpimy do rozgrywek – deklaruje włodarz klubu.

Abramczyk Polonia będzie więc walczyć w tym roku o awans do ekstraligi w następującym składzie: Kenneth Bjerre, David Bellego, Andreas Lyager, Daniel Jeleniewski, Benjamin Basso, Szymon Szlauderbach, Oleg Michaiow, Wiktor Przyjemski, Olivier Buszkiewicz, Bartosz Głogowski, Bartosz Nowak, Hubert Gąsior.

Ćwiczą przed wyjazdem na tor

Miejscowi juniorzy trenują już od 1 grudnia w Szkole Podstawowej nr 67 na sali i basenie pod okiem Jacka Woźniaka i Krzysztofa Kanclerza. Pozostali zawodnicy, jak zawsze to bywa, przygotowują formę fizyczną we własnym zakresie. – Na początku marca planujemy kilkudniowe zgrupowanie w Cukrowni Żnin. Później odjedziemy sparingi – mówi Jerzy Kanclerz. Pierwszy test-mecz odbędzie się 19 marca. Do Bydgoszczy przyjedzie Cellfast Wilki Krosno. 2 kwietnia „Gryfy”, również na własnym torze, zmierzą się z ekstraligowym zielona-energia.com Włókniarzem Częstochowa. Ostatnim akcentem przygotowań do sezonu będzie dwumecz ze Startem Gniezno. 4 kwietnia na torze w pierwszej stolicy Polski, a dzień później w Bydgoszczy.

Poloniści wesprą również Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Bydgoszczanie zagają, 29 stycznia, w turnieju charytatywnym, organizowanym przez PSŻ Poznań. Na parkacie poznańskiego AZS mają pojawić się m.in. Daniel Jeleniewski, Wiktor Przyjemski, Olivier Buszkiewicz, a nawet sam Jerzy Kanclerz.

Gwiazdy na torze Polonii

Na stadionie przy Sportowej w tym roku odbędą się dwie duże imprezy. 26 marca sezon rozpocznie Kryterium Asów. – Będziemy chcieli stworzyć mocną obsadę z gwiazdami Ekstraligi. Wśród nich będą żużlowcy Polonii – zapowiada Kanclerz. W ub. roku na podium stanęli Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek i Mikkel Michelsen. Spośród żużlowców Abramczyk Polonii w turnieju wystartować mają Kenneth Bjerre, David Bellego, Andreas Lyager i Wiktor Przyjemski.

9 września rozegrana będzie w Bydgoszczy trzecia runda żużlowych mistrzostw Europy (Tauron Speedway Euro Championship).

Pierwszym ligowym rywalem Abramczyk Polonii będzie Orzeł Łódź, którego podejmie 8 bądź 9 kwietnia na własnym stadionie. – Zmierzymy się z zespołem wyrównanym, bo łodzianie dysponują nie tylko ciekawą formacją seniorską, ale mają także wsparcie młodzieży. Musimy na nich uważać, bo przy dobrej dyspozycji dnia, są w stanie w tej lidze pokonać każdego – określił prezes.

Udostępnij: Facebook Twitter