Magiczne Schodki zapraszają na spacer. Atrakcja turystyczna klimatyczna po zmroku [ZDJĘCIA]

Magiczne Schodki wzbudzają zainteresowanie wśród bydgoszczan i turystów. Znajdziemy je w wąskim przesmyku łączącym Wełniany Rynek z Wyspą Młyńską, pomiędzy kamienicami nr 6a i 7. O zmierzchu rozświetlają je setki światełek. Można poczuć się jak w Wenecji.

Historia magicznych schodków związana jest z rewitalizacją Wyspy Młyńskiej i otaczających ją budynków – od lat nazywanych „Bydgoską Wenecją”. Powstały w 2006 roku, w miejscu dawnego rynsztoku. Przydomek „magiczne” zyskały dzięki występowi w filmie „Magiczne Drzewo”. Oficjalną nazwę przesmykowi nadała Rada Miasta Bydgoszczy, Uchwałą z dnia 26 października 2011 roku.

Magiczne Schodki prowadzą do Kładki Wenecji Bydgoskiej nad Brdą-Młynówką. Wspólnie tworzą popularną atrakcję turystyczną. Niewielki most jest świadkiem rodzących się w Bydgoszczy uczuć. Zakochane pary przypinają do niego kłódki, pieczętując swoją miłość.

Magiczne Schodki prezentują się szczególnie klimatycznie po zmroku. Wtedy przesmyk rozświetlają zawieszone nad nim lampki. Świetlną oprawę zamontowano również na spodzie sąsiedniej kładki. Pogoda za oknem zachęca do dłuższych wiosennych spacerów po mieście. Będąc w pobliżu Magicznych Schodków warto zrobić kilka zdjęć i podzielić się nimi – np. wrzucając na Mapy Google. Tam turyści dzielą się swoimi pozytywnymi wrażeniami i słusznie przyznają, że w tym miejscu mamy swoją małą Bydgoską Wenecję. W połowie drogi nie sposób nie zajrzeć do Herbaciarni Asia. Już od 22 lat w tym klimatycznym lokalu serwują aromatyczną herbatę, gorącą czekoladę i rzemieślnicze lody.

Udostępnij: Facebook Twitter