Magiczny świat Narnii w Bydgoszczy. Nowy sezon artystyczny w Teatrze Kameralnym

Teatr Kameralny rozpoczyna drugi sezon artystyczny. Pierwszą premierą sezonu będzie spektakl „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”.

Lew Aslan, Biała Czarownica, Faun Tumnus – takich bohaterów spotkamy na scenie Teatru Kameralnego. Interpretacja powieści C.S. Lewisa w reżyserii Gabriela Gietzky’ego przeniesie widzów do niezwykłego świata ukrytego we wnętrzu starej szafy. – To epicka opowieść o starciu sił dobra i zła. W samym centrum wydarzeń znajdą się Łucja, Zuzanna, Piotr i Edmund, którym niełatwo będzie odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Widzowie, obserwując ich dojrzewanie, nauczą się razem z nimi, że każdy z nas dysponuje prawdziwymi magicznymi zdolnościami: odwagą, przyjaźnią i empatią – czytamy w opisie spektaklu.

– Literatura Lewisa jest dedykowana procesowi rozwojowemu młodych ludzi. Przez tę historię dzieci, młodzież, ale i dorośli mogą odnaleźć swój model funkcjonowania w społeczeństwie, w sensie emocjonalnym – tłumaczy Gietzky.

Teatr Kameralny przed premierą

We wtorek (20 września) Teatr Kameralny pokazał przedpremierową zapowiedź spektaklu.

Na scenie pojawiło się pięciu aktorów. Troje ubranych w stroje, w pastelowych kolorach, ukazujące klimat świata Narnii. Dwoje z nich przypominało śnieżne stwory z święcącymi stworzeniami na dłoniach. Szybko poruszali się na scenie w rytmie dynamicznej muzyki. – Zależało mi, żeby stworzyć atmosferę magii przez obdarzenie każdej postaci wewnętrznym błyskiem. Ma on odwzorowywać zabawy dziecięce z poduszkami w pościeli, dlatego na scenie pojawi się sporo bieli – zapowiada Maksymilian Mac, odpowiedzialny za scenografię, kostiumy i lalki.

Niezwykłą, baśniową atmosferę dopełni muzyka skomponowana przez Marcina Nenko – Tworzyłem ją z myślą, że akcja tworzy się w głowie młodej dziewczyny, a tam wszystko może się zdarzyć. Dlatego pojawia się cała gama gatunków muzycznych, od klasyki do rozrywkowej – zapowiada.

Premiera odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 września, o godz. 16.00.

Więcej informacji na stronie www.teatrkameralny.pl. Rezerwacje biletów możliwe od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 14.00 pod numerem telefonu: 887 467 102 lub przez e-mail: bow1@teatrkameralny.com

Kilka dni po „Opowieściach z Narnii” odbędzie się kolejna premiera w Teatrze Kameralnym. Tym razem będzie to spektakl dla najmłodszych widzów. Przedstawienie „Rozplątanie tęczy” ma być świetnym sposobem na początek ich przygody z teatrem. Premiera – 8 października br.

Udostępnij: Facebook Twitter