Memoriał Ireny Szewińskiej i setne mistrzostwa Polski. Lekkoatletyczny czerwiec z konkursem

W ub. roku podczas Memoriału Ireny Szewińskiej najlepszy wynik uzyskał 200-metrowiec Erryion Knighton / Fot. B. Witkowski/UMB

Bydgoscy kibice zobaczą w czerwcu dwie ciekawe, lekkoatletyczne imprezy. Po raz szósty zostaną rozegrane zawody z cyklu World Athletics Continental Tour Gold – Memoriał Ireny Szewińskiej. Na stadionie Zawiszy odbędą się także setne mistrzostwa Polski. Kibiców zapraszamy do konkursu – dziś pierwsze pytania.

Irena Szewińska właśnie w Bydgoszczy ustanowiła swój pierwszy rekord świata, a miesiąc później została mistrzynią olimpijską w biegu na 400 metrów. Podczas dotychczasowych edycji Memoriału Ireny Szewińskiej gościliśmy największe gwiazdy światowej i polskiej lekkiej atletyki np. Tobi Amusan, aktualną rekordzistkę świata w biegu na 100 metrów przez płotki czy Anitę Włodarczyk – rekordzistkę świata w rzucie młotem. Ozdobą rozegranego w 2023 roku 5. Memoriału był pojedynek w rzucie młotem Pawła Fajdka i Wojciecha Nowickiego. Wiele emocji wzbudził także bieg na 200 metrów mężczyzn, w którym Amerykanin Erriyon Knighton uzyskał czas 19.95, co jest najlepszym wynikiem uzyskanym na polskiej ziemi. Najbliższa, 6. edycja Memoriału Ireny Szewińskiej odbędzie się 20 czerwca na stadionie Zawiszy! Początek zawodów o godz. 18. Bilety są dostępne na platformie ebilet.pl.


Niespełna tydzień później, w dniach 27-28 czerwca odbędą się jubileuszowe 100. Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Na starcie zobaczymy najlepszych zawodników we wszystkich konkurencjach lekkoatletycznych. Będzie to jedna z ostatnich okazji, aby powalczyć o minimum olimpijskie na Igrzyska, które w sierpniu odbędą się w Paryżu. Podczas krajowego czempionatu zobaczymy m.in. bydgoskich lekkoatletów – Igę Baumgart-Witan, Marikę Popowicz-Drapałę, Kingę Gackę, Pawła Wojciechowskiego, Mateusza Kołodziejskiego czy Patryka Sieradzkiego. Warto zobaczyć rywalizację Natalii Kaczmarek z koleżankami ze sztafety 4x400m, sprawdzić czy Ewa Swoboda zostanie po raz kolejny najszybszą Polką, a także czy Piotr Lisek pokona poprzeczkę zawieszoną na wysokości prawie sześciu metrów. A może w swoim ostatnim starcie na Mistrzostwach Polski „zaskoczy” Paweł Wojciechowski?

Konkurs lekkoatletyczny

Pytanie 1

  1. Memoriał Ireny Szewińskiej: Ile medali olimpijskich zdobyła Irena Szewińska?

Pytanie 2

  1. Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce: Gdzie odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski seniorów w lekkoatletyce?

Odpowiedź wysyłamy na adres konkurs@bydgoszczcup.pl w terminie do 26 kwietnia włącznie. Osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi wezmą udział w losowaniu nagrody w postaci wejściówki VIP na jedno z dwóch wydarzeń.

Udostępnij: Facebook Twitter