Nowy wakacyjny kierunek z bydgoskiego lotniska. Ta wyspa wabi jak mało która

Majorka to nie tylko plaże, morze i zabawa. To także Valdemossa, miasto, w którym mieszkał Fryderyk Chopin / Fot. Julian Nyča, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=65226249

Jeszcze nie nadeszła kalendarzowa zima, a touroperatorzy już ogłaszają letnie połączenia. Właśnie podano, że obok Turcji, Bułgarii i Grecji odlecieć z Bydgoszczy będzie można na Majorkę.

O ile w przypadku lotów rejsowych z bydgoskiego lotniska obserwujemy raczej stagnację, to na liniach czarterowych dzieje się wiele dobrego. W poniedziałek informowaliśmy, że mijający rok był pod tym względem rekordowy. Z naszego lotniska na wakacje odleciało ponad 60 tysięcy pasażerów. Docenili to od razu touroperatorzy, którzy zapowiadali uruchomienie nowych – obok tych istniejących do Bułgarii, Turcji i Grecji – kierunków. Od tych zapowiedzi minęło niewiele czasu, a w systemach rezerwacyjnych TUI pojawił się już pierwszy z nich. To hiszpańska wyspa Majorka – jedna z pereł Morza Śródziemnego. Loty i wycieczki można rezerwować z terminami od końca czerwca.

Do tej pory mogliśmy rezerwować wczasy z Bydgoszczy do Bułgarii, Turcji oraz na greckie wyspy Kretę i Rodos. Teraz do grona popularnych wakacyjnych kierunków dołączyła największa wyspa Balearów. Przewoźnikiem realizującym rejsy czarterowe dla TUI jest Buzz (dawniej Ryanair Sun). Biuro podróży TUI oferuje swoim klientom pobyty na 7 lub 14 noclegów.

Bydgoszcz się rozwija

– Lotnisko w Bydgoszczy jest jednym z wiodących portów lokalnych, który prężnie się rozwija. Stąd decyzja o rozszerzeniu oferty kierunków o Majorkę, która cieszy się dużym zainteresowaniem naszych klientów już od wielu lat m.in. ze względu na szeroką bazę hotelową, liczne atrakcje na wyspie oraz przystępne ceny.
W swoim portfolio posiadamy prawie 300 hoteli, zatem jesteśmy przekonani, że każdy wybierze coś dla siebie – nie ma wątpliwości Marcin Dymnicki, dyrektor zarządzający TUI Poland.

Lot między Bydgoszczą a Majorką trwa około 3 godzin. Pierwszy zaplanowany został na niedzielę 30 czerwca, natomiast ostatni czarter wystartować ma 8 września 2024 roku. Z systemu rezerwacyjnego wynika, że najtańsze oferty z wylotem z Bydgoszczy (pakiet all inclusive dla 2 osób) zaczynają się od około 5 tysięcy złotych.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter