Od piątku ważne zmiany dla pasażerów – tramwaje z utrudnieniami na ulicy Fordońskiej

W weekend nastąpi wstrzymanie ruchu tramwajów na fragmencie ulicy Fordońskiej – na tym odcinku autobusy zastąpią tramwaje.

Wykonawca robót na ulicy Fordońskiej zabiera się za drugie torowisko, po stronie południowej. Na razie przygotowuje się do zmian, które będą wprowadzone w weekend i dotyczyć będą organizacji ruchu na torowisku ul. Fordońskiej od ul. Fabrycznej do ul. Bałtyckiej.

W piątek 23 września późnym popołudnie rozpocznie się montaż rozjazdów nakładkowych w torowisku ul. Fordońskiej od strony mostu Kazimierza Wielkiego. Prace pozwolą zachować ciągłość ruchu tramwajowego, pomimo prowadzonych robót przy budowie nowych mostów i dróg dojazdowych.

Tramwaje od ul. Wyścigowej do Bałtyckiej nie pojadą

Od godziny 19.00 w piątek do późnych godzin nocnych w niedzielę 25 września nastąpią zmiany w kursowaniu tramwajów. I tak ruch na odcinku ul. Fordońskiej od Wyścigowej do Bałtyckiej będzie wstrzymany. Z kolei tramwaje z Fordonu będą kursować do pętli Wyścigowa, a od strony centrum tylko do pętli Bałtycka. Uwaga – pomiędzy ulicą Wyścigową – pętlą Bałtycka – a rondem Fordońskim uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

– Od strony centrum do pętli Bałtycka będą w weekend kursowały tramwaje nr 5 i 10, a linia nr 3 będzie kursowała z Wilczaka do zajezdni tramwajowej. Linia nr 7 na odcinku Zajezdnia Tramwajowa – Wyścigowa zostanie zawieszona. Na odcinku Wyścigowa – Fordon linie (w tym linia nr 7) kursować będą bez zmian. Linia za T3 w relacji rondo Fordońskie-Wyścigowa obsługiwana będzie przez autobusy przegubowe – informuje Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Pasażer kasuje tylko jeden bilet

Bilety z tramwaju będą obowiązywały na zastępczej linii autobusowej oraz dalej na linii tramwajowej. Bilety z linii nr 3, 5, 7 i 10 będą honorowane w autobusowej linii zastępczej za T3 i odwrotnie, a przy kontynuowaniu podróży również po przesiadce z autobusowej komunikacji zastępczej do tramwajów linii nr 3, 5. 7 i 10. Pasażer jadąc więc do i z Fordonu nie musi kasować ponownie biletu w autobusie zastępczym oraz w tramwaju linii nr 3, 5, 7 i 10.

– Od poniedziałku 26 września tramwaje na tym odcinku będą już poruszały się według dotychczasowej trasy, wahadłowo po jednym torze (pomiędzy ul. Szajnochy i Bałtycką) przy wykorzystaniu wcześniej zamontowanych rozjazdów nakładkowych – informuje rzecznik drogowców.

Udostępnij: Facebook Twitter