Od środy zamknięta ulica Łęczycka – początek remontu. Uwaga – zmiany w rozkładach jazdy komunikacji

Rozpoczyna się zapowiadany remont ulicy Łęczyckiej, inaczej kursować będzie kilka linii autobusowych.

Na ul. Łęczyckiej pojawi się nowa nawierzchnia i chodniki. Przebudowane zostaną też wjazdy na posesje. Od środy 15 maja wyłączony z ruchu (pozostanie możliwość dojazdu na posesje i do puntów handlowych) będzie odcinek ul. Łęczyckiej od ul. Fordońskiej do ronda przy ul. Skłodowskiej-Curie. Najlepszy objazd dla samochodów wiedzie przez ulicą Fabryczną. Natomiast autobusy linii nr 59, 64, 69, 89 i 33N w obu kierunkach kursować będą ul. Bałtycką. Zawieszony zostanie też przystanek Most Kazimierza Wielkiego.

Po zakończeniu prac wykonawca – spółka Strabag – rozpocznie roboty budowlane na odcinku od ronda na ul. Skłodowskiej-Curie do ul. Bocznej (II etap) a następnie do ul. Kamiennej (III etap). Koszt zadania to ponad 7,5 mln zł. Wszystkie prace zakończą się jesienią tego roku.

– Zadanie nie obejmuje przebudowy skrzyżowania na ul. Łęczyckiej z Skłodowskiej-Curie oraz chodnika po wschodniej stronie Łęczyckiej. Docelowo bowiem planowana jest tam budowa ciągu pieszo-rowerowego, który połączy się z trasą rowerową planowaną też w ciągu ul. Curie – Skłodowskiej. Dla tego zadania trwają już prace projektowe – podkreśla Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter