Pierwszy weekend wakacji w Bydgoszczy. Strefa kibica na Euro. Ster na Bydgoszcz i mnóstwo innych atrakcji. TOP 10 imprezowania w mieście

Ster na Bydgoszcz zaprasza w sobotę i niedzielę

W piątek ostatni dzień roku szkolnego, a od soboty już wakacje. To naprawdę szalony weekend w Bydgoszczy. Okazji do imprezowania jest co niemiara – oto nasz TOP 10.

Euro 2024. Mecz o wszystko w Bydgoskiej Strefie Kibica

W piątek (21 czerwca) o godz. 18 polscy piłkarze zagrają mecz z Austrią. To ich drugi pojedynek podczas Euro 2024 w Niemczech. W pierwszym przegrali 1:2 z Holandią. Wszystkich kibiców zapraszamy do Bydgoskiej Strefy Kibica usytuowanej w Fabryce Lloyda przy ul. Fordońskiej 156.

Święto 600-lecia Fordonu

Te wakacje będą wyjątkowe dla mieszkańców Starego Fordonu i odwiedzających go coraz liczniej turystów. Na początek trzydniowe świętowanie 600. rocznicy nadania praw miejskich. Uroczystości zaczynają się o godz. 20 od mszy w kościele pw. Św. Mikołaja. O 21 na nadwiślańskich bulwarach pokaz inscenizacji nadania aktu lokacyjnego Fordonowi. Potem „biesiada” u króla Jagiełły przy koncercie muzyki dawnej i pokazie średniowiecznego tańca. Bogaty harmonogram wydarzeń czeka na gości w sobotę, 22 czerwca. Świętowanie rozpocznie o godzinie 11:30 terenowy rajd rowerowy „Tour de Fordon”. Potem zabawa dla dużych i małych na bulwarach. A jeszcze w piątek o godz. 18.00 otwarcie wystawy na nabrzeży poświęconej historii mostu w Fordonie. O godz. 19.00: prezentacja multimedialna i wykład o moście (synagoga w Starym Fordonie). Cały program poniżej.

Vito Bambino w Fabryce Lloyda

Muzyczna gwiazda Vito Bambino koncertuje w piątek (21 czerwca) o godz. 20:30 w Fabryce Lloyda przy ul. Fordońskiej. Vito Bambino – wokalista, autor tekstów, kompozytor, aktor i lider zespołu Bitamina. W 2020 roku wydał pierwszy solowy album Poczekalnia, na którym znalazł się m.in. utwór Bunkrów nie ma. Muzyk jest także znany z przebojowych singli, takich jak Nudy czy Poszło. Każdej premierze towarzyszą oryginalne teledyski, których pomysłodawcą i nierzadko twórcą jest sam artysta. W 2021 roku wspólnie z Darią Zawiałow i Dawidem Podsiadłą nagrał hitowy numer lata I Ciebie też, bardzo, będący jednocześnie hymnem projektu Męskie Granie.

„Wesoła wdówka” w operze

Ostatni przedwakacyjny weekend w Operze Nova jest przedłużony do poniedziałku i można zobaczyć świetną inscenizacją kultowej operetki „Wesoła wdówka” z jedną z najbardziej znanych arii „Usta milczą, dusza śpiewa”. Przedstawienia w sobotę (22 czerwca) o godz. 19, niedzielę (23 czerwca) o godz. 18 oraz poniedziałek (24 czerwca) o godz. 19.

RSP w drodze na Dobrcz i Pruszcz

Finiszuje rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski. W piątek (21 czerwca) o godz. 20:00 wspólna wyprawa ze Starego Rynku do gminy Dobrcz i Osielsko. Podczas tego przejazdu poruszamy się w 2 kolumnach 15-osobowych zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Dystans ok. 55 km – informują organizatorzy. W sobotę (22 czerwca) rajd z Bydgoszczy spod ratusza na Starym Rynku do Pruszcza. Trasa liczy około 33 km przez Osielsko, Nekle, Kotomierz, aż na boisko w Pruszczu. Początek o godzinie 10:00.

Ster na Bydgoszcz – dwa dni wodnego szaleństwa

To już piętnasta edycja Bydgoskiego Festiwalu Wodnego Ster na Bydgoszcz. Sercem dwudniowej będzie ponownie Wyspa Młyńska, ale najważniejsze dzieje się na wodzie i nad wodą. Przypominamy: sobota i niedziela (22 i 23 czerwca) – dwa pierwsze dni wakacji i dwa dni wodniackich atrakcji, koncertów i imprez z tradycyjnym wyścigiem butelkowym oczywiście.

Cały program Steru na Bydgoszcz – TUTAJ.

VII Zlot Zabytkowych Autobusów

Parada klasyków, wystawy i specjalne przejazdy zabytkowym taborem autobusowym w sobotę (22 czerwca). W godz. 10:00-12:00 wystawa zabytkowych autobusów na placu przed stadionem Chemika. Od 12 do 13 parada ulicami miasta. W godz. 13:30 -18:00 kursy linii specjalnych – wyjazdy sprzed stadionu Chemik. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Impreza organizowana jest z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Anna Mucha w głównej roli

W sobotę (22 czerwca) o godz. 19 w Filharmonii Pomorskiej spektakl komediowy pt. „O mało co…” Dereka Benfielda z Anną Muchą w głównej roli. To komedia teatralna, w której sport, jedzenie i ubrania często zmieniają swoje przeznaczenie!
Kiedy Brian zaczyna uprawić jogging, jego żona Hilary jest bardziej niż szczęśliwa. Nie wie tylko, że sport jest jedynie przykrywką dla schadzek jej męża z młodą kochanką o imieniu Wendy, do których dochodzi w mieszkaniu George’a – najlepszego przyjaciela Briana… A to tylko początek perypetii.

Potańcówka Świętojańska nad kanałem

W niedzielę 23 czerwca Potańcówka Świętojańska z wiankami nad Kanałem Bydgoskim w cyklu Kanał Kultura. Impreza odbędzie się na polanie za budynkiem Klubu Sportowego Gwiazda,  przy ulicy Bronikowskiego 45 w godzinach od 18:00 do 21:00. Będzie także puszczanie wianków – o godz. 20.30 korowód z wiankami przejdzie na marinę z towarzyszeniem kapeli ludowej w rytmie Kujawiaka.

21:00 zakończenie imprezy 

Abramczyk Polonia kontra Wilki z Krosna

Jak na karuzeli mogą się czuć kibice żużlowców Abramczyk Polonii. Najpierw radość po wysokim zwycięstwie z ROW Rybnik, potem rozczarowanie po przegranej w Ostrowie. W niedzielę o godz. 14 przy Sportowej 2 pojedynek z Wilkami Krosno. Cel to zwycięstwo z punktem bonusowym.

Udostępnij: Facebook Twitter